SPR Chrobry Głogów zdobył Kwidzyn!

0
1206
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

Bardzo dobry mecz zakończony kompletem punktów mają za sobą piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów, którzy wygrali spotkanie 16. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn z MMTS-em Kwidzyn 26:22. Pierwsza połowa meczu stała na bardzo wyrównanym poziomie i zakończyła się remisem, jednak po przerwie górą byli głogowianie i ostatecznie punkty powędrowały do naszego miasta.

Kilka dni temu szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów stoczyli bardzo zacięty bój z Vive Kielce. Podopieczni duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki postawili trudne warunki mistrzom Polski i przegrali zaledwie jednym trafieniem. W weekend głogowianie udali się na wyjazd do Kwidzyna, by zagrać z tamtejszym MMTS-em i zrewanżować się za domową porażkę poniesioną we wrześniu (26:27).

Spotkanie rozpoczęło się od mocnych i skutecznych ataków głogowian. SPR Chrobry Głogów prowadził po dziewięciu minutach gry 4:1 i kontrolował wydarzenia na parkiecie. W kolejnych minutach do głosu doszli jednak miejscowi. Szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn rzucili pięć bramek w cztery minuty, a dodatkowo w ich bramce doskonale spisywał się Bartosz Dudek, który skutecznie stopował rzuty zawodników gości.

W końcówce głogowianie rzucili jeszcze kilka bramek, na co miejscowi odpowiedzieli dwukrotnie. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 13:13, co zwiastowało spore emocje w drugiej odsłonie. Żaden z zespołów nie zamierzał bowiem odpuszczać, bo celem był komplet punktów.

Gospodarze rzucili w drugiej połowie dwie bramki, dzięki którym wyszli na prowadzenie 15:13. Podopieczni duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki nie pozwolili jednak miejscowym na rozpędzenie się, sami rzucając kolejne bramki. W ciągu następnych dziewięciu minut, głogowianie dołożyli do swojego konta siedem trafień. MMTS Kwidzyn zdołał odpowiedzieć tylko raz. W bramce głogowskiej drużyny doskonale radził sobie Rafał Stachera, który rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie i przyczynił się do zwycięstwa dolnośląskiego zespołu. Mając tak dobrze spisującego się bramkarza, zawodnicy SPR Chrobrego Głogów mogli skupić się na powiększaniu swojej przewagi. Trzy minuty przed końcem wynosiła ona sześć trafień, a tablica świetlna wskazywała wynik 26:20.

W samej końcówce gospodarze rzucili dwie bramki, jednak nie miały one wpływu na wynik końcowy. SPR Chrobry Głogów rozegrał bardzo dobre zawody i zwyciężył na parkiecie aktualnie czwartej drużyny PGNiG Superligi Mężczyzn.

MMTS Kwidzyn – KS SPR Chrobry Głogów 22:26 (13:13)
SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka, Pawłowski 2, Płócienniczak, Świtała 3, Sadowski 5, Bąk 2, Babicz 2, Gujski 4, Tylutki 1, Sobut 4, Kandora 2, Kubała 1