Groził synowi nożem, trafił do aresztu

0
6293

Policjanci z patrolu prewencji zatrzymali 44 – letniego głogowianina, który przy użyciu noża groził swojemu synowi pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał zarzuty groźby karalnej oraz narusznia nietykalności cielesnej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Na wniosek policji I prokuratury, sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

44 – letni głogowianin został zatrzymany 30 lipca, przez policjantów, którzy interweniwali, zawiadomieni o groźnej sytuacji, przez rodzinę i sąsiadów. Mężczyzna groził nożem, swojemu 19 – letniemu synowi pozbawieniem życia. Wszystko działo się w Głogowie, przed budynkiem, w którym mieszka jego rodzina.

Podejrzany nie mieszka z rodziną. Liczne sprawy o znęcanie się nad najbliższymi poskutkowały jego wymeldowaniem. Miał jednak często pojawiać się w pobliżu mieszkania i prowokować awantury. Tym razem sytuacja była niebezpieczna i mogła zakończyć się  tragicznie.

Policjanci zatrzymując podejrzanego, musieli użyć siły fizycznej i środków przymusu. Był agresywny i pod wpływem alkoholu, nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy. Ze względu na charakter sprawy, policja i prokuratura wnioskowały o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

KPP GŁOGÓW