Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, uszkodził inny pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia

0
6318

Policjanci Wydziału Prewencji po krótkich poszukiwaniach, ustalili miejsce postoju pojazdu sprawcy kolizji i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który odjechał z miejsca zdarzenia. 73 – letni głogowianin był nietrzeźwy i miał 2, 32 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

30 lipca w godzinach wieczornych, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na ulicy Armii Krajowej w Głogowie. Kierujący samochodem peugeot, w trakcie ruszania z postoju, uszkodził zaparkowany w pobliżu samochód audi.

Właściciel audi, zauważył tą sytuację i wybiegł z pobliskiego sklepu. Zablokował drogę peugeotowi. Wtedy kierowca peugeota, zasugerował gestem, że chce zjechać na parking. Kiedy jednak uzyskał wolny przejazd, gwałtownie  skręcił i szybko odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca uszkodzonego pojazdu zawiadomił natychmiast policję i podał opis pojazdu oraz jego kierowcy.

Po kilkunastu minutach, jeden z policyjnych patroli zlokalizował miejsce postoju peugeota i zatrzymał kierowcę. Jak się okazało, 73 – letni mieszkaniec Głogowa był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 2,32 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Kierowcy grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania. Sąd wymierza równie w takich przypadkach nawiązkę w wysokości 5 000 złotych. Kierowca odpowie także za spowodowane szkody.

KPP GŁOGÓW