Kolejne starty kolarzy TC Chrobry Saroni Głogów

0
1525

W poprzedni weekend kolarze TC Chrobry Saroni Głogów wystartowali w kolejnych wyścigach. 8 sierpnia głogowscy zawodnicy rywalizowali na trasie Memoriału Henryka Łasaka, natomiast dzień później wzięli udział w Pucharze Uzdrowisk Karpackich.

Trasa Memoriału Henryka Łasaka liczyła 166 kilometrów. Startującym zawodnikom przyszło rywalizować w bardzo wysokiej temperaturze, która nie ułatwiała zadania. Mimo niezbyt sprzyjającej aury, na trasie trwała zacięta rywalizacja, która zakończyła się finiszem z małej, kilkunastoosobowej grupy kolarzy. Najszybszy w Suchej Beskidzkiej był Czech Alois Kankovsky z grupy Whirlpool Author, który dojechał do mety w czasie 4:03:58. Drugie miejsce zajął Witalij Buts z Ukrainy, a trzeci był Rosjanin Roman Maikin. Najszybszy z zawodników TC Chrobry Saroni Głogów był Piotr Jaromin, który przekroczył linię mety jako siedemnasty. Ponadto kolarz głogowskiej ekipy zajął czwartą pozycję w kategorii wiekowej U23. Czterdzieste szóste miejsce wywalczył Mateusz Grabis, pięćdziesiąte dziewiąte Patryk Szymański, a siedemdziesiąte Bartosz Szczepanowski. Rywalizacji nie ukończyli Michał Kasperek, Marcin Bijak, Aleksander Leduchowski oraz Jakub Najs.

Dzień później zawodnicy ścigali się na 170-kilometrowej trasie, której meta usytuowana była w Rymanowie. Najlepiej spośród kolarzy TC Chrobry Saroni Głogów spisał się Marcin Bijak, który do mety dotarł jako dwudziesty siódmy (czwarty w U23). Jedną lokatę niżej znalazł się Bartosz Szczepanowski, a trzydziesty drugi był Mateusz Grabis (siódmy w U23). Zwycięzcą Pucharu Uzdrowisk Karpackich został Adrian Honkisz z grupy CCC Sprandi Polkowice, który wyprzedził Romana Maikina oraz swojego klubowego kolegę, Łukasza Owsiana.