SPR Chrobry Głogów lepszy od gości z Elbląga. Cenne trzy punkty na koncie

0
1312

SPR Chrobry Głogów wygrał spotkanie 12. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn z Meblami Wójcik Elbląg 28:23. Głogowianie, którzy mieli za sobą serię trzech porażek z rzędu, nie zawiedli swoich kibiców i zwyciężyli na własnym parkiecie, co pozwoliło im dopisać do swojego konta cenne trzy punkty. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, bo beniaminek z Elbląga był dość niewygodnym przeciwnikiem.

W ostatnich trzech spotkaniach piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów schodzili z parkietu w roli pokonanych. Zadania nie były jednak łatwe, bo rywalami były zespoły z Kielc, Kwidzyna oraz Płocka. Głogowianie okazję do przerwania złej passy mieli przed własną publicznością w starciu z Meblami Wójcik Elbląg. Beniaminek zamyka ligową stawkę i zgodnie z przypuszczeniami – na parkiecie w Głogowie poległ. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego nie mieli jednak prostego zadania, bo goście okazali się niewygodnym rywalem.

W pierwszej połowie SPR Chrobry kontrolował przebieg spotkania i był stroną zdecydowanie lepszą. Gospodarze zbudowali kilkubramkową przewagę, a prawdziwy pokaz umiejętności dali w końcówce. Głogowianie rzucili wówczas pięć bramek, pozwalając gościom z Elbląga na zaledwie jedno trafienie. Wszystko to sprawiło, że do szatni zespół trenera Cieślikowskiego schodził z bezpieczną przewagą, która wynosiła sześć bramek.

Po zmianie stron gospodarze nadal robili swoje. Zespół z Głogowa dorzucił kolejne trafienia i przewaga wynosiła już sześć bramek. Ostatni kwadrans wyglądał jednak nieco inaczej, bo coraz odważniej zaczęli grać przyjezdni. Beniaminek PGNiG Superligi zaczął dochodzić do głosy, co sprawiło, że przewaga SPR Chrobrego znacznie zmalała. Sześć minut przed końcem głogowianie wygrywali już tylko różnicą dwóch bramek. Głogowska drużyna w porę wzięła jednak sprawy w swoje ręce i ostatecznie zwyciężyła pięcioma trafieniami (28:23).

W tabeli swojej grupy SPR Chrobry Głogów zajmuje aktualnie czwarte miejsce z dorobkiem 13 punktów. Kolejny mecz głogowianie rozegrają 3 grudnia w Opolu.

1. kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn
    SPR Chrobry Głogów – Meble Wójcik Elbląg 28:23 (15:9)

SPR Chrobry: Stachera 1, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 3, Sadowski 5, Sićko 3, Babicz 1, Gujski 4, Tylutki, Sobut 1, Biegaj 3, Krzysztofik 4, Kubała 1.
Karne: 4/3
Kary: 12 min. (Płócienniczak – 4min., Sadowski, Gujski, Sobut, Krzysztofik – po 2 min.).

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor – Malczewski 1, Dorsz 2, Janiszewski 2, Szopa 3, Olszewski, Adamczak 1, Kupiec 4, Żółtak 2, Moryń 5, Tórz 3.