Kolejna porażka UKS Ekonoma Legnica. Tym razem przegrane derby regionu

0
1331

Koszykarki UKS Ekonoma Legnica przegrały szósty mecz na drugoligowych parkietach. W miniony weekend drużyna rywalizowała w derbowym pojedynku z MKS-em Polkowice. Rywalki okazały się zdecydowanie lepsze i zasłużenie wygrały to spotkanie. Ekonomistki poległy w starciu z polkowiczankami aż 38:31.

MKS Polkowice od początku kontrolował przebieg spotkania. Polkowiczanki zostały na ten mecz wzmocnione trzema zawodniczkami występującymi w ekstraklasowym CCC Polkowice. Zrobiło to sporą różnicę i pomogło w zdominowaniu Ekonomistek. Koszykarki UKS Ekonoma starały się nawiązać wyrównaną walkę, jednak gospodynie miały zdecydowanie więcej atutów. Już w pierwszej kwarcie miejscowe wygrały 18:8, co potwierdziło, że przed legniczankami bardzo trudne zadanie.

W drugiej kwarcie MKS Polkowice wygrał 23:13. Kolejne odsłony także upłynęły pod znakiem dominacji polkowiczanek. W trzeciej partii gospodynie wygrały 15:9, natomiast w czwartej 25:8. Ekonomistki nie miały większych szans na nawiązanie wyrównanej walki i schodziły z parkietu w roli pokonanych. Wynik końcowy to 81:38 dla MKS-u.

„Wysoka porażka nie jest naszym największym problemem. Jest ona konsekwencją podejścia części zawodniczek do treningów. Niestety, ale frekwencja na zajęciach ostatnio jest kiepska. A to przekłada się na naszą grę. Czeka nas ważne zebranie, na którym będziemy dyskutować o przyszłości drużyny” – powiedział Marek Marcinkiewicz, trener UKS Ekonoma Legnica

W sześciu dotychczasowych spotkaniach UKS Ekonom odnotował sześć porażek. W najbliższej kolejce legniczanki zagrają z MKS MOS Betard Ślęzą Wrocław. W fotelu lidera drugoligowych rozgrywek zasiada zespół ze Swarzędza.

MKS Polkowice – Ekonom Legnica 81:38 (18:8, 23:13, 15:9, 25:8)
UKS Ekonom: Borkowska 2, Tudaj 3, Janiec 5, Dębska 6, Światłoń 7, Rożeń 7, Skoczylas 8, Lubak, Łukasik.