KS KGHM Zanam Polkowice wygrywa w Mostkach

0
1171

Beniaminek trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, KS KGHM Zanam Polkowice wygrał wyjazdowy mecz z Formacją Port 2000 Mostki i z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Polkowiczanie zwyciężyli w spotkaniu ze zwycięzcą ligi w poprzednim sezonie 3:1, a bramki strzelali Maciej Bancewicz, Karol Fryzowicz oraz Mateusz Magdziak.

Polkowiczanie wygrali w pierwszej kolejce z Foto-Higieną Gać 4:2, dzięki czemu udanie zainaugurowali trzecioligowe rozgrywki. Formacja Port 2000 Mostki to najlepsza drużyna poprzedniego sezonu, ale po wygraniu trzeciej ligi, klub nie przystąpił do gry w barażach, co spowodowało, że ponownie rywalizuje w tej samej klasie rozgrywkowej. W pierwszej kolejce piłkarze z Mostek grali z innym beniaminkiem, Miedzią II Legnica i polegli 1:3.

Mecz rozgrywany w Mostkach rozpoczął się od ataków miejscowych, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Gospodarze przeprowadzili składną akcję, a dogranie Bartosza Skiby wykończył Krzysztof Sikora i było 1:0. Polkowiczanie ruszyli do odrabiania strat i sztuka ta powiodła się w 32. minucie gry. Maciej Bancewicz poradził sobie z defensorem miejscowych i pewnym strzałem umieścił piłkę w futbolówce Formacji Port 2000 Mostki, doprowadzając do remisu.

W drugiej połowie podopieczni Jarosława Pedryca grali jeszcze lepiej i zyskiwali coraz większą przewagę na boisku. Trzy minuty po wznowieniu, solową akcją popisał się Karol Fryzowicz, który uderzył z ostrego kąta i było 2:1. Pięć minut później przyjezdni podwyższyli prowadzenie i uciekli miejscowym na dwie bramki. Celną główką popisał się Mateusz Magdziak, który pokonał Roberta Kutę. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i komplet punktów powędrował do Polkowic.

W trzeciej serii gier, zawodnicy Jarosława Pedryca zagrają przed własną publicznością z KS Bystrzycą Kąty Wrocławskie (22 sierpnia o godz. 17:00). Tydzień później polkowiczanie pojadą do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z tamtejszym Stilonem, a wrzesień rozpoczną domową potyczką z Polonią-Stalą Świdnica. Po dwóch kolejkach KS KGHM Zanam Polkowice ma na swoim koncie sześć punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem rozgrywek jest Ślęza Wrocław.

Formacja Port 2000 Mostki – KGHM ZANAM Polkowice  1:3 (1:1)
Bramki: Sikora 10 – Bancewicz 32, Fryzowicz 48, Magdziak 53

Formacja Port 2000: Kuta – Górski, Bebeto, Iwan, Kikut, Skiba (55. D. Juchacz), Kaźmierowski (55. Małecki), M. Juchacz, Stefanowicz (86. Pierzyński)- Sikora, Piosik

KGHM ZANAM Polkowice:  Szymański – Szymik, Wacławczyk, Magdziak, Dziedzina, Galas, Famulski (83. Karmelita), Szuszkiewicz (89. Jurak), Fryzowicz, Bancewicz (81. Karpiński), Drzazga