Michał Przysiężny nie przebrnął eliminacji ATP Challenger Tour w Ortisei

0
908
Urodzony w Głogowie tenisista Michał Przysiężny powrócił na kort po dłuższej przerwie. Polski zawodnik wystąpił w eliminacjach ATP Challenger Tour w Ortisei, gdzie triumfował przed siedmioma laty. W pierwszym meczu reprezentant biało-czerwonych pokonał przeciwnika z Chorwacji, jednak w kolejnym spotkaniu lepszy okazał się Kevin Krawietz (Niemcy). Popularnego „Ołówka” nie zobaczymy więc w głównej drabince zawodów.
Dla Michała Przysiężnego start we włoskiej Ortisei był pierwszym występem od początku marca, kiedy zagrał w finale turnieju we Wrocławiu. Przez kilka miesięcy głogowianin dochodził do siebie po kontuzji, jednak nie tracił wiary, zaznaczając, że jego celem jest powrót do najlepszej 100 rankingu ATP.  – Przeszedłem operację tzw. pięty Haglunda. To jałowa martwica guza piętowego, zlokalizowanego na kości piętowej, która powoduje ból podczas poruszania się. Mam nadzieję, że to już koniec moich problemów i będę mógł wreszcie bezboleśnie rozegrać kilka meczów z rzędu. Po niemal ośmiu miesiącach przerwy znowu wracam do gry” – mówił w niedawnej rozmowie z portalem tuwroclaw.pl.
Pierwszym rywalem w eliminacjach turnieju ATP w Otisei był Chorwat Antonio Sancić. W 2010 roku na kortach tej włoskiej miejscowości Przysiężny sięgnął po tytuł, a udany był też pierwszy występ w tegorocznych zmaganiach. Wprawdzie pierwszy set należał do rywala, który zwyciężył 6:4, jednak potem więcej powodów do radości miał głogowianin. „Ołówek” odrobił straty, natomiast mecz zakończył się kreczem Sancicia przy stanie 3:2.
Dzień później przeciwnikiem Michała Przysiężnego był niemiecki zawodnik, Kevin Krawietz. Rywal rozstrzygnął sprawę w dwóch setach, wygrywając 6:4, 7:6(4). Polski tenisista nie zagra więc w głównej drabince turnieju w Ortisei. Był to jednak pierwszy występ urodzonego w Głogowie zawodnika po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.
Michałowi życzymy powodzenia i powrotu na właściwe tory, a także dążenia do upragnionego Top 100 rankingu ATP.

Sparkasse ATP Challenger Val Gardena Südtirol, Ortisei (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 64 tys. euro
sobota, 7 października

I runda eliminacji gry pojedynczej:
Michał Przysiężny (Polska) – Antonio Sancić (Chorwacja) 4:6, 7:6(6), 3:2 i krecz