Domowa porażka SPS Chrobrego Głogów

0
1171

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów nie powiększyli swojego dorobku punktowego w rozgrywkach drugoligowej grupy II. W sobotę głogowianie polegli w domowym spotkaniu z Orłem Międzyrzecz 1:3 i zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem podopiecznych Krzysztofa Wójcika będzie Bielawianka Bester Bielawa.

Sobotni mecz rozegrano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12. Obie drużyny przystępowały do konfrontacji z kompletem punktów. Głogowianie wygrali inauguracyjne spotkanie w Gubinie 3:1, natomiast lubuska ekipa wygrała w takim samym stosunku przed własną publicznością z Olavią Oława. Mecz 2. kolejki był więc pojedynkiem drużyn z kompletem punktów, co zapowiadało interesującą rywalizację i spore emocje na parkiecie.

Lepiej w sobotnie spotkanie weszli przyjezdni. Siatkarze z Międzyrzecza wygrali dwa pierwsze sety, czym znacznie przybliżyli się do końcowego zwycięstwa. Pierwsza partia zakończyła się wygraną Orła 25:20, natomiast druga 25:19. Głogowianie wrócili do gry w trzecim secie. Podopieczni Krzysztofa Wójcika wygrali tę odsłonę do dziewiętnastu, co sprawiło, że w głogowskim obozie znów powróciły nadzieje na korzystny rezultat i zdobycz punktową. Niestety, w czwartym secie znów lepiej zagrali goście. Przyjezdni wygrali 25:18 i całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 3:1. Taki wynik sprawił, że trzy punkty powędrowały do Międzyrzecza, natomiast głogowianie muszą szukać swojej okazji w kolejnym spotkaniu. Ta nadarzy się 10 października, kiedy SPS Chrobry Głogów zagra w Bielawie.

Po dwóch kolejkach liderem rozgrywek drugoligowej grupy II jest Astra Nowa Sól, która nie przegrała ani jednego seta. Komplet punktów mają na swoim koncie również siatkarze Orła Międzyrzecz oraz Sobieskiego Żagań. Na przeciwnym biegunie znajdują się zespoły AZS-u Uniwersytet Zielonogórski, Olimpii Sulęcin, Gwardii Wrocław oraz Volley Gubin. Dwie ostatnie z wymienionych drużyn rozegrały jednak tylko po jednym spotkaniu, bo ich bezpośrednią konfrontację przeniesiono na 31 października.

Wyniki 2. kolejki siatkarskiej drugiej ligi (grupa II):
SPS Chrobry Głogów – Orzeł Międzyrzecz 1:3 (20:25, 19:25, 25:19, 18:25)
Sobieski Żagań – Olimpia Sulęcin 3:1 (16:25, 25:23, 25:23, 26:24)
Olavia Oława – Bielawianka Bielawa 3:2 (25:22, 25:22, 23:25, 19:25, 16:14)
AZS Uniwersytet Zielonogórski Zielona Góra – Astra Nowa Sól 0:3 (19:25, 18:25, 24:26)
Gwardia Wrocław – Volley Gubin (przeniesiono na 31 października)