Chrobry poległ w Opolu

0
1257

Nie powiodła się sobotnia wyprawa piłkarzy nożnych Chrobrego Głogów do Opola. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota, po bardzo nieskutecznej grze polegli z tamtejszą Odrą 0-1. Pretensje można mieć tylko i wyłącznie do siebie. Po raz kolejny sprawdziło się znane, piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 78 minucie. Bramka, której nie można nie zobaczyć!

ODRA OPOLE – CHROBRY GŁOGÓW 1:0 (0:0)
1:0
 Wawrzyniak 78

ODRA: Primel – Żmija, Udarević, Michniewicz, Nakrosius, Cieluch, Ulanowski (74 Wawrzyniak), Giel (85 Copik), Zapotoczny (90 Pawlak), Deja, Jarka (46 Kocur).

CHROBRY: Skrzyniarz – Ziemniak (85 Pieczara), Szałek, Michalec, Samiec, Danielak, Ulatowski, Hałambiec, Ciechański (58 Janeczko), Sędziak (82 Baraniak), Szczepaniak.

Kliknij, aby zobaczyć skrót z tego spotkania!

Szczęście pomarańczowo-czarnych nie opuszcza. Pomimo porażki wciąż pozostają na pozycji lidera w II lidze zachodniej. Wszystko za sprawą sytuacji, która dzieje się za naszymi plecami. Zespoły z górnej części tabeli systematycznie tracą punkty. Natomiast, sytuacja w środkowej części tabeli robi się coraz ciekawsza. Do walki o awans otwarcie włączyło się Zagłębie Sosnowiec, które bardzo dobrze spisuje się w rundzie rewanżowej i jeśli wciąż zdobywać będzie punkty, to ono stanie się głównym konkurentem podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota do awansu. Z tej rywalizacji prawdopodobnie odpadła Warta, która po wiosennym falstarcie raczej się już nie pozbiera. Tuż za naszymi plecami Bytovia i Górnik, które także straciły punkty.

– Mecz w Opolu był bardzo wyrównany. Odra co prawda zajmowała przed nim dopiero 15 miejsce, ale nie mogła pozwolić sobie na stratę punktów. W innym przypadku powoli mogłaby godzić się ze spadkiem do niższej klasy. Od początku walczyła więc mocno i tak naprawdę w tej połowie to ona częściej przedostawała się w obręb pola karnego rywala. To jednak Chrobry wypracował najgroźniejszą okazję, gdy po zagraniu wzdłuż bramki Łukasza Szczepaniaka tylko w boczną siatkę trafił Damian Sędziak. Wydawało się, że to formalność, lecz ostry kąt przy oddaniu strzału skomplikował sytuację. W końcówce świetnie w pole karne wjechał Karol Danielak, wygarnął jeszcze piłkę bramkarzowi, a akcję próbował zamykać Szczepaniak. Przymierzył jednak za wysoko.

W drugiej połowie Chrobrego było już jakby więcej na boisku. Stąd widoczna przewaga i dobre okazje. Po dośrodkowaniu Danielaka z rzutu rożnego, niewiele do szczęścia zabrakło główkującemu Adamowi Samcowi. Jeszcze bliżej dopięcia swego był później Sędziak, któremu z pola karnego przytomnie wycofał Szczepaniak. Pomocnik pomarańczowo-czarnych chciał zmieścić futbolówką tuż przy słupku i pewnie udałoby się to, gdyby nie odbicie od jednego z rywali. Wydawało się więc, że podopieczni Ireneusza Mamrota kontrolują boiskowe wydarzenia i dowiozą do końca przynajmniej punkt. Tymczasem nadeszła nieszczęsna 78 minuta. Nieszczęsna, bo wrzutka Dariusza Zapotocznego z rzutu wolnego nie była udana. Piłkę powinien spokojnie odbić Szczepaniak, lecz uczynił to na tyle niefortunnie, że posłał ją… za siebie, na dalszy słupek. Grający od kilku minut Tomasz Wawrzyniak skorzystał z prezentu i… przewrotką trafił na 1:0. O Szczepaniaku jeden z piłkarzy Odry powiedział chwilę wcześniej, że nigdy nie wiadomo, co zrobi. Było go sporo w dobrych akcjach Chrobrego, ale bramkowa sytuacja wszystkie zaprzepaściła… Tym bardziej, że od tego momentu gospodarze wyraźnie złapali wiatr w żagle. Zaraz potem Marcin Kocur uderzył w słupek – to jeden z dowodów. Kolejnym jest fakt, że już do końca głogowianie nie byli w stanie zrobić czegokolwiek. Nie pomogły też wejścia Pawła Baraniaka oraz Krystiana Pieczary – relacjonuje oficjalna strona internetowa Chrobrego Głogów SA