Zapłacili frycowe

0
4091

W meczu inauguracyjnym 2 ligi piłkarskiej Górnik Polkowice uległ przed własną publicznością Błękitnym Stargard 1:2. Bramkę dla zielono-czarnych zdobył Eryk Sobków.

Dla piłkarzy Górnika było to pierwsze starcie na poziomie drugoligowym. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi rozpoczęli od szybkich ataków na bramkę gości. Już w pierwszych 10 minutach polkowiczanie zmarnowali dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Później inicjatywę przejęli podopieczni trenera Adama Topolskiego.

Doświadczenie i ogranie w 2 lidze pozwoliło przyjezdnym na objęcia dwubramkowego prowadzenie. W 16 minucie arbiter za faul w polu karnym na zawodniku gości podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Wojciech Fadecki. 4 minuty później po bramce Patyka Paczuka Błękitni prowadzili już 2:0.

W drugiej odsłonie gospodarze próbowali odrobić starty. W 90 min. bramkę kontaktową dla miejscowych zdobył Eryk Sobków. Na wyrównanie już zabrakło czasu. W Polkowicach Błękitni pokonali Górnika 2:1.