Pewna wygrana SPR Chrobrego Głogów w Elblągu

0
1203

Pewne zwycięstwo na parkiecie w Elblągu odnieśli szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego już do przerwy zbudowali dużą przewagę bramkową, która wynosiła dziewięć trafień. Po zmianie stron głogowianie w dalszym ciągu realizowali swoje założenia i w bardzo dobrym stylu zgarnęli komplet punktów.

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów byli faworytem konfrontacji w Elblągu. Głogowianie nie mogli sobie pozwolić na jakąkolwiek wpadkę, bowiem w dalszym ciągu walczą o zajęcie trzeciego miejsca w swojej grupie. Zawodnicy trenera Jarosława Cieślikowskiego od początku przystąpili do realizowania przedmeczowych założeń i kontrolowali przebieg gry.

Szczypiorniści SPR Chrobrego byli zdecydowanie lepszym zespołem i w pełni zasłużenie sięgnęli po pełną pulę punktów. Drużyna z Elbląga nie przeciwstawiła się gościom w żadnym aspekcie i ani przez moment wynik meczu nie był zagrożony. Już w pierwszej połowie głogowska ekipa zbudowała dziewięciobramkową przewagę, czym znacznie przybliżyła się do zwycięstwa.

W drugiej odsłonie przyjezdni nadal robili swoje. Beniaminek PGNiG Superligi nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele do powiedzenia, co najlepiej obrazuje końcowy rezultat meczu. SPR Chrobry Głogów wygrał na parkiecie w Elblągu 30:20 i w dalszym ciągu walczy o trzecie miejsce w grupie granatowej. Na dzień dzisiejszy zespół trenera Cieślikowskiego ma na koncie tyle samo punktów, co zamykające podium Wybrzeże Gdańsk (30).

Kolejny mecz SPR Chrobry Głogów rozegra 7 kwietnia na parkiecie w Mielcu.

Meble Wójcik Elbląg – SPR Chrobry Głogów 20:30 (7:16)

Meble Wójcik: Dudek, Fiodor – Kupiec 4, Piotr Adamczak 4, Paweł Adamczak 3, Nowakowski 3, Dorsz 2, Olszewski 2, Malandy 1, Janiszewski 1, Żółtak.