– REKLAMA –
Strona główna Powiat Lubiński

Powiat Lubiński

“Przeżywanie” w Galerii Zamkowej w Lubinie

Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe zaprasza na nową wystawę fotograficzną pt. "Przeżywanie" autorstwa Darii Paryły. Wystawę można oglądać do 17 maja w Galerii Zamkowej w Lubinie. 

Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin

Na lubińskich błoniach początek maja zapowiada się ważnym wydarzeniem dla ogrodników i amatorów roślin. We wtorek i środę (1 i 2 maja) odbędzie się...

Multimedialna ekspozycja w Muzeum Historycznym w Lubinie

Już niebawem nowo powstałe Muzeum Historyczne w Lubinie zaprezentuje wystawę pt. „Historia miasta na tle życia codziennego”. Ekspozycja ma ukazywać dzieje miasta i regionu od lat 50. do 80. Wśród rekwizytów z minionych czasów znajduje się m.in. Fiat 126p, powszechnie zwany „maluchem”. 

ZUS organizuje szkolenia dla lekarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje szkolenia dla lekarzy z obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA. Bezpłatne instruktaże odbędą się w kilku dolnośląskich miastach - także w Legnicy i Lubinie. 

Zimowe warsztaty w Lubinie

W okresie ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbędą się zajęcia artystyczne i komputerowe dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Uczestnicy warsztatów skorzystają także z kręgielni oraz pojadą na wycieczkę do Wrocławia. Są jeszcze wolne miejsca.

Dziesiątki kotów i psów giną ze strachu przed hukiem wystrzelonych petard. Towarzystwo Opieki nad...

W okresie około noworocznym zdarzają się przypadki zaginięć zwierząt. Czworonogi przestraszone hukiem petard, uciekają. Część kotów i psów trafia do schronisk, część ...znika na zawsze. Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce podpowiada, co właściciele zwierząt powinni zrobić, aby zapewnić swoim pupilom szczególne bezpieczeństwo w tych dniach. 

POPULARNE

HOT NEWS

X