– REKLAMA –
Strona główna Powiat Lubiński

Powiat Lubiński

Multimedialna ekspozycja w Muzeum Historycznym w Lubinie

Już niebawem nowo powstałe Muzeum Historyczne w Lubinie zaprezentuje wystawę pt. „Historia miasta na tle życia codziennego”. Ekspozycja ma ukazywać dzieje miasta i regionu od lat 50. do 80. Wśród rekwizytów z minionych czasów znajduje się m.in. Fiat 126p, powszechnie zwany „maluchem”. 

ZUS organizuje szkolenia dla lekarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje szkolenia dla lekarzy z obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA. Bezpłatne instruktaże odbędą się w kilku dolnośląskich miastach - także w Legnicy i Lubinie. 

Zimowe warsztaty w Lubinie

W okresie ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbędą się zajęcia artystyczne i komputerowe dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Uczestnicy warsztatów skorzystają także z kręgielni oraz pojadą na wycieczkę do Wrocławia. Są jeszcze wolne miejsca.

Dziesiątki kotów i psów giną ze strachu przed hukiem wystrzelonych petard. Towarzystwo Opieki nad...

W okresie około noworocznym zdarzają się przypadki zaginięć zwierząt. Czworonogi przestraszone hukiem petard, uciekają. Część kotów i psów trafia do schronisk, część ...znika na zawsze. Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce podpowiada, co właściciele zwierząt powinni zrobić, aby zapewnić swoim pupilom szczególne bezpieczeństwo w tych dniach. 

Plan zimowych przygotowań piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin

Znany jest plan zimowych przygotowań KGHM Zagłębia Lubin do rundy wiosennej na boiskach Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego pojadą na zgrupowanie do tureckiego Belek, podczas którego rozegrają siedem sparingów. Pierwszy noworoczny mecz o punkty zaplanowano na 9 lutego, a przeciwnikiem będzie Legia Warszawa.

Przedsiębiorcy potrzebują specjalistów – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Dolnośląscy przedsiębiorcy wzięli udział w badaniu Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którego celem było ustalenie, w jakich branżach brakuje rąk do pracy. Problemy ze znalezieniem pracowników deklaruje ponad 20 procent firm. 

POPULARNE

HOT NEWS

X