– REKLAMA –
Strona główna Powiat Lubiński

Powiat Lubiński

Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin wygrały w Szczecinie

Ważne zwycięstwo w Szczecinie odniosły piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w meczu 2. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zagrały dobre spotkanie, co przełożyło się na wynik końcowy rywalizacji z jednym z kandydatów do medalu.
2015-06-10 Chocianów: porozmaiwają o ekonomii społecznej

Dziesiatki milionów na wsparcie mieszkańców subregionu legnicko- głogowskiego

W poniedziałek, 23 lipca w Legnickim Parku Technologicznym „Letia” odbył się briefing rynku pracy subregionu legincko- głogowskiego. O sytuacji na lokalnym rynku pracy rozmawiali samorządowcy, przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia, związków zawodowych i organizacji pracodawców. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Podczas spotkania zaprezentowano między innymi wykorzystanie pieniędzy z Unii Europejskiej oraz funduszy krajowych, które oferują konkretna pomoc dla mieszkańców subregionu.

Nowy Prezes PeBeKa S.A.

21 czerwca Tomasz Rawecki objął stanowisko prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Grupa KGHM w Lubinie. Rawecki zastąpił pełniącego obowiązki prezesa zarządu Jarosława Danielkiewicza- wiceprezesa zarządu, który objął tę funkcję po odwołaniu ze stanowiska 13 kwietnia 2018 roku Mirosława Skowrona.

“Przeżywanie” w Galerii Zamkowej w Lubinie

Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe zaprasza na nową wystawę fotograficzną pt. "Przeżywanie" autorstwa Darii Paryły. Wystawę można oglądać do 17 maja w Galerii Zamkowej w Lubinie. 

Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin

Na lubińskich błoniach początek maja zapowiada się ważnym wydarzeniem dla ogrodników i amatorów roślin. We wtorek i środę (1 i 2 maja) odbędzie się...

Multimedialna ekspozycja w Muzeum Historycznym w Lubinie

Już niebawem nowo powstałe Muzeum Historyczne w Lubinie zaprezentuje wystawę pt. „Historia miasta na tle życia codziennego”. Ekspozycja ma ukazywać dzieje miasta i regionu od lat 50. do 80. Wśród rekwizytów z minionych czasów znajduje się m.in. Fiat 126p, powszechnie zwany „maluchem”. 

POPULARNE

HOT NEWS

X