– REKLAMA –
Strona główna Powiat Lubiński

Powiat Lubiński

Remont przepustu drogowego w Pieszkowie

W ciągu najbliższego tygodnia powinien się zakończyć remont przepustu na drodze nr 103045D w miejscowości Pieszków. Wraz z oddaną na przełomie czerwca i lipca nową drogą Pieszków-Niemstów, będzie stanowić bardzo dobry dojazd i skrót do drogi krajowej Lubin-Wrocław.
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

Tymczasowe aresztowanie dla 25-latka z Lubina, podejrzanego o kradzieże rozbójnicze

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. 25-letni mieszkaniec Lubina usłyszał już 3 zarzuty. Jak ustalili policjanci mężczyzna podchodził do przypadkowych osób żądając wydania ich własności, przede wszystkim telefonów komórkowych, kart płatniczych, a nawet zakupów. Wśród pokrzywdzonych jest jedna osoba małoletnia w wieku 13 lat. Wobec zatrzymanego zastosowany został już tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Jechał drogą ekspresową lewym pasem z prędkością 60 km/h. Okazało się, że był nietrzeźwy

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Renault, który jadąc drogą ekspresową miał w swoim organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna poruszał się cały czas lewym pasem z prędkością 60 km/h. Jak się okazało 69-latek wybrał się na przejażdżkę nowym samochodem, którym chciał się pochwalić. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Obniżenie podatku i zmiany budżetowe

Kilkoma ważnymi kwestiami finansowymi zajmowali się radni na ostatniej sesji Rady Gminy Lubin. Zdecydowano o obniżeniu wysokości stawek podatku od środków transportowych i dokonano kilku zmian w tegorocznym budżecie gminy. Pojawiły się także nowe inwestycje w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Melduję się w Gminie Lubin i wygrywam!

Rozlosowano nagrody w drugiej edycji konkursu „Melduje się w Gminie Lubin i wygrywam”. Spośród 21 zgłoszeń, w tajnym głosowaniu które przeprowadziły przedstawicielki Rady Gminy, wyłoniono troje laureatów. Nagrody będą wręczone podczas specjalnego spotkania z wójtem Gminy Lubin, które zostanie zorganizowane w najbliższym czasie.

POPULARNE

HOT NEWS