Sprawdzili trzeźwość głogowskich kierowców.Wyniki mogą niektórych zadziwić!

0
1050

„Niebezpieczne promile” – taką nazwę nosiły wczorajsze działania głogowskiej drogówki. Osoby nietrzeźwe za kółkiem stanowią realne zagrożenie w ruchu drogowym. Brak odpowiedzialności i lekkomyślność prowadzą do niebezpiecznych sytuacji, są przyczyną utraty zdrowia i życia. Pijani kierowcy to prawdziwa plaga na polskich drogach. Takich przypadków nie brakuje również w Głogowie. We wtorek głogowska policja sprawdziła trzeźwość 752 kierowców. Czy wynik alkomatem za każdym razem wynosił 0 promili?

Jak pokazują policyjne dane statyczne w 2016 roku w Polsce użytkownicy dróg (kierujący, piesi, pasażerowie) będący pod wpływem alkoholu uczestniczyli w 2 967 wypadkach drogowych, w których śmierć poniosły 383 osoby, a 3 392 odniosły obrażenia.

W samym tylko województwie dolnośląskim w 2016 roku doszło do 178 takich wypadków, 22 osoby zginęły, a 216 zostało rannych.

Te liczby mówią same za siebie! Statystyki są zatrważające!

Bezpieczna ilość wypitego alkoholu, po którym można prowadzić samochód nie istnieje!

Liczne kampanie społeczne przekonują „Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicę!”.  Media pokazują drastyczne wypadki samochodowe z udziałem pijanych kierowców.Na drogach coraz częściej można spotkać patrole drogówki z alkomatem. Ale czy te wszystkie działania skutecznie odstraszają od wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu? Zwolenników powiedzenia „to tylko jedno piwo” nadal niestety nie brakuje. Zdarzają się i tacy, co wydmuchują 2 promile i więcej.

A jak w świetle tych ogólnopolskich danych statystycznych wypadli głogowscy kierowcy?

O wynikach wtorkowych działań „Niebezpieczne promile” poinformował rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie Bogdan KaletaW trakcie prowadzonych działań policjanci przebadali 752 kierujących. Tym razem i jest to pozytywna informacja, nie odnotowano przypadku nietrzeźwości osoby kierującej.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami na kilka lat oraz wysoka grzywna.