Szczypiorniści rezerw Zagłębia Lubin wygrali mecz w dole tabeli

0
1236

Wysokie zwycięstwo zanotowali występujący w II lidze szczypiorniści rezerw MKS Zagłębia Lubin, którzy pokonali na własnym parkiecie ostatnią w ligowej tabeli KS Polonię Środa Wielkopolska. Podopieczni Jarosława Hipnera zdecydowanie zdominowali boiskowe wydarzenia i już do przerwy prowadzili różnicą dziewięciu bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 39:25.

Przyjezdni prowadzili w Lubinie tylko raz, gdy po minucie gry tablica świetlna wskazywała wynik 0:1. Lubinianie rozpędzali się z każdą kolejną minutą i po kwadransie prowadzili już 10:4. Podopieczni trenera Jarosława Hipnera przejęli kontrolę nad wydarzeniami i stopniowo oddalali się rywalom, rzucając kolejne bramki. W pewnym momencie Miedziowi wygrywali nawet różnicą dziesięciu trafień, a do przerwy utrzymał się wynik 21:12.

Po zmianie stron nadal dominowali gospodarze. Ze świetnej strony prezentował się Oleg Macharashvili, który zakończył spotkanie z dorobkiem jedenastu bramek. Dobrze w meczu z KS Polonią Środa Wielkopolska pokazał się również Jan Czuwara, autor sześciu trafień. Dobra dyspozycja MKS Zagłębia II Lubin pozwoliła na zbudowanie jeszcze większej przewagi i pewne zwycięstwo w meczu. Rezultat końcowy tej konfrontacji to 39:25 dla miejscowych.

Po dziewiętnastu dotychczasowych spotkaniach piłkarze ręczni MKS Zagłębia II Lubin mają na swoim koncie 8 punktów. Lubinianie plasują się na przedostatnim miejscu w drugoligowej tabeli i tracą aktualnie cztery oczka do UKS Lidera Swarzędz. Stawkę zamyka KS Polonia Środa Wielkopolska, która zgromadziła na swoim koncie zaledwie 2 punkty.

W najbliższy weekend podopieczni Jarosława Hipnera rozegrają bardzo ważne spotkanie z UKS Liderem Swarzędz. Pierwszy mecz, rozegrany na dolnośląskim parkiecie, zakończył się minimalną wygraną gości 32:31. Przed ekipą z Lubina trudne zadanie, jednak zwycięstwo w tym meczu zapewniłoby niezwykle cenne punkty do ligowej tabeli. Tydzień później Miedziowi zagrają u siebie z MKS-em Żagiew Dzierżoniów, a w ostatniej kolejce zagoszczą na parkiecie SKF KPR Sparty Oborniki.

Liderem drugoligowych rozgrywek jest WKS Grunwald Poznań z dorobkiem 36 punktów. Drugi jest MKS Żagiew Dzierżoniów (31), a podium zamyka KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego (26).

MKS Zagłębie II Lubin – KS Polonia Środa Wielkopolska 39:25 (21:12)

MKS Zagłębie II Lubin: Skrzyniarz, Kaczmarek – Mański 2, Fesdorf, Bahar 1, Gancarz 1, Kuliński 2, Złomek 2, Mieszawski 2, Klemenski, Nowak 4, Macharashvili 11, Nawrot 2, Rosiek 2, Kaźmierczak 3, Czuwara 6.