Pomarańczowo-czarni podzielili się punktami

0
1131

Nadal pozostaje nam czekać na zwycięstwo piłkarzy na własnym stadionie. Pomimo, iż lider w Głogowie stracił punkty, to sympatycy pomarańczowo-czarnych oczekiwali więcej. Nie ma co się dziwić, jeden punkt w obecnej sytuacji Chrobrego nie satysfakcjonuje. W kontekście ciężkiej przeprawy w Wałbrzychu jest to tylko punkt. Chrobry Głogów po przyzwoitym spotkaniu zremisował w piątek (09.11.2012) z Energetykiem ROW Rybnik 1-1.

Już od początku spotkania, trochę niespodziewanie, na boisku panowali pomarańczowo-czarni. Od pierwszych minut, mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale także klarownych sytuacji. Efektem czego była szybko strzelona bramka Kaliciaka, który w 14 minucie “szczupakiem” zakończył akcję Sędziaka z prawej strony. Po straconej bramce lider II ligi nie potrafił się otrząsnąć. Gdyby głogowianie mieli troszkę więcej szczęścia schodzili by na przerwę prowadząc przynajmniej jedną bramką wyżej. Po pierwszych 45 minutach dobrej gry, Chrobry prowadził 1-0.

Tradycyjnie już w Głogowie po przerwie nie działo się wiele. Piłkarze w pomarańczowo-czarnych barwach trochę jakby zapomnieli jak się gra w piłkę. W 49 minucie brak koncentracji obrońców Chrobrego wykorzystał Kostecki, który pozazdrościł chyba Kaliciakowi bramki z popularnego “szczupaka”. Od tego momentu na boisku nie działo się zbyt wiele. Kilka składnych akcji przyjezdnych kończyło się na głogowskich obrońcach, a kontry w wykonaniu podopiecznych Ireneusza Mamrota nie znajdowały drogi do bramki.

Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Pochwalić należy jednak głogowian za pierwszą część gry, w której zdominowali przeciwnika. To był ostatni pojedynek na boisku przy Wita Stwosza w tej rundzie. Bilans spotkań na własnym boisku (2 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki) nie imponuje. Pomarańczowo-czarnym pozostał jeszcze jeden mecz, w Wałbrzychu, z tamtejszym Górnikiem. O punkty na południu Dolnego Śląska będzie niezmiernie ciężko, należy jednak pamiętać, że bez nich zima będzie smutna.

Chrobry Głogów – Energetyk ROW Rybnik 1-1 (1-0)