Udana inauguracja obozu w Turcji

0
941

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Miedzi Legnica pokonali przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej w Bułgarii, Slavię Sofia 2:1. Trener Dominik Nowak desygnował do gry dwa składy, a każdy spędził na boisku po 45 minut.

Piłkarze Miedzi Legnica w starciu ze Slavią Sofia pierwszą bramkę zdobyli w 24. minucie. Celne podanie od Camary otrzymał Fabian Piasecki, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza bułgarskiej jedenastki. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie próbował Petteri Forsell, ale w obu przypadkach minimalnie niecelnie. Żadna ze stron nie zmieniła rezultatu przed przerwą. Legniczanie schodzili więc do szatni ze skromnym prowadzeniem.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy meczu, zespół prowadzony przez Dominika Nowaka podwyższył prowadzenie. Z jedenastu metrów celnie uderzył Henrik Ojamaa i legniczanie wygrywali już dwoma trafieniami. Slavia ruszyła do ataków i w końcu dopięła swego. Bramka kontaktowa sprawiła, że końcówka spotkania była jeszcze ciekawsza.

W końcowych minutach próbowali zawodnicy jednej i drugiej drużyny. Bułgarzy zmarnowali m.in. sytuację „sam na sam” z bramkarzem Miedzianki, natomiast po stronie przedstawiciela Lotto Ekstraklasy mylił się Mateusz Szczepaniak. Wynik nie uległ już zmianie. Miedź pokonała Slavię Sofia 2:1.

– Myślę że wszyscy zawodnicy w tym meczu dali z siebie co tylko mogli. Mimo dużych obciążeń treningowych jest także duża rywalizacja w drużynie co było dziś widać. Cieszymy się bo wygraliśmy sparing, choć nie wynik jest tu najważniejszy, ale chcielibyśmy wygrywać do końca obozu. Każda wygrana buduje. Powtarzam jeszcze raz, nie wynik jest najistotniejszy a to jak budujemy formę jak pracują zawodnicy. Pracowaliśmy nad ofensywą. Mogliśmy strzelić więcej bramek, bo okazje do tego były. Wynik nie jest najistotniejszy, bardziej skupiamy się na tym jak chcemy grać – skomentował opiekun legniczan.

Miedź Legnica Slavia Sofia 2:1 (1:0)

Bramki dla Miedzi: 24 Piasecki, 50 (k) Ojamaa – 61 Czunczukow

Miedź Legnica: 1. Łukasz Sapela (30, 32. Anton Kanibołoćkyj; 60 Jan Szpaderski) – 2. Aleksandar Miljković (46, 23. Paweł Zieliński), 26. Božo Musa (46, 16. Hubert Kisiel), 28. Kornel Osyra (46, 19. Grzegorz Bartczak), 24. Tomislav Božić (60, 28. Kornel Osyra; 75, 26. Božo Musa), 11. Juan Cámara (46, 17. Artur Pikk) – 9. Fabian Piasecki (46, 5. Karol Gardzielewicz), 13. Adrian Purzycki (46, 14. Omar Santana), 22. Borja Fernández (46, 6. Rafał Augustyniak), 3. Rafał Adamski (46, 21. Henrik Ojamaa) – 10. Petteri Forsell (46, 20. Mateusz Szczepaniak).
Slavia Sofia: (I połowa) Georgi Petkow – Ertan Tombak, Tejnur Marem, David Muñoz, Dimityr Wełkowski, Janis Karabelow, Aleksandyr Złatkow, Georgi Jomow (40 Władisław Uzunow), Aleks Borimirow, Filip Krystew, Ilijan Micanski. (II połowa) Georgi Georgijew – Paweł Widanow, Sławczo Szokołarow, Galin Iwanow, Milen Gamakow, Władisław Uzunow, Aleksandar Stanisavljević, Presław Petrow, Cwetelin Czunczukow, Stefan Aškovski, Denny Valentić-Bara.