Wysoka wygrana polkowickich piłkarzy. Pięć bramek z KP Brzeg Dolny

0
1322

Trzecioligowi piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice pokonali w meczu 9. kolejki KP Brzeg Dolny 5:2. Bramki dające komplet punktów strzelali: Krzysztof Drzazga (dwie), Dawid Wacławczyk, Piotr Kasiński oraz Mariusz Szuszkiewicz. Dla podopiecznych Jarosława Pedryca było to szóste zwycięstwo w sezonie. Polkowiczanie mają na swoim koncie osiemnaście punktów i zajmują obecnie czwartą pozycję w tabeli.

KP Brzeg Dolny jest w bieżących rozgrywkach jednym z najsłabszych zespołów dolnośląskiej trzeciej ligi. Nic więc dziwnego, że polkowiczanie byli zdecydowanym faworytem sobotniego starcia. Zawodnicy Jarosława Pedryca nie zawiedli swoich kibiców i strzelając pięć bramek sięgnęli po komplet punktów. Nie obyło się jednak bez problemów. W pierwszej połowie lepiej spisywali się przyjezdni i to oni schodzili do szatni z prowadzeniem.

W 18. minucie spotkania KP Brzeg Dolny wyszedł na prowadzenie. Futbolówkę w bramce gospodarzy umieścił Patryk Borkiewicz i polkowiczanie musieli odrabiać straty. Do remisu udało się doprowadzić już po dwóch minutach, kiedy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Drzazga. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do przyjezdnych. Ponownie trafił Borkiewicz i pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się prowadzeniem gości.

Drugie trzy kwadranse to już całkiem inna gra polkowiczan. Rady trenera Jarosława Pedryca przyniosły spodziewane efekty i gospodarze przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już osiem minut po wznowieniu bramkę zdobył Karol Szuszkiewicz, a niedługo później strzelali jeszcze Krzysztof Drzazga i Piotr Kasiński. W 73. minucie swoje trafienie dołożył Dawid Wacławczyk i wiadomo było, że trzy punkty zostaną w Polkowicach. Gospodarze mieli jeszcze okazje, by podwyższyć rezultat, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się ich wygraną 5:2.

Po dziewięciu meczach KS KGHM Zanam Polkowice zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest Miedź II Legnica. Kolejny mecz podopieczni Jarosława Pedryca rozegrają 30 września. Do Polkowic przyjedzie wówczas drugi zespół Śląska Wrocław. Początek spotkania o godz. 17:00.

KS KGHM ZANAM Polkowice – KP Brzeg Dolny 5:2 (1:2)
Bramki: Drzazga 20, 65, Szuszkiewicz 53, Kasiński 67, Wacławczyk 73 – Borkiewicz 18, 45

KS KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, Wacławczyk, Magdziak (81 Karpiński), Kasiński, Galas (61 Karmelita), Szuszkiewicz, Famulski, Fryzowicz (75 Dziedzina), Bancewicz (84 Zawadzki), Drzazga.

KP Brzeg Dolny: Janiczak – Wróbel, Kapusz, M. Wojtyło, Żak (77 Zagajewski), Śmigielski, K. Wojtyło, Pierzga, Kulasa (88 Kalisz), Bobkiewicz, Wargin.