Zacięty mecz SPS Chrobrego Głogów w Bolesławcu, wygrana w tie-breaku

0
1258
2016-09-sps-chrobry-glogow-siatkowka-turniej

Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowali siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Podopieczni Dominika Walencieja rywalizowali na parkiecie w Bolesławcu, gdzie rozegrali pięć setów. Gospodarze okazali się wymagającym przeciwnikiem, ale lepsi w tie-breaku byli głogowianie, którzy wygrali cały mecz 3:2. W najbliższy weekend głogowska drużyna wystąpi przed własną publicznością.

Do Bolesławca siatkarze SPS Chrobrego Głogów jechali bronić pozycji lidera drugoligowych rozgrywek. Po pewnym zwycięstwie w Żarowie, pomarańczowo-czarni kolejny raz walczyli o punkty na wyjeździe. Tym razem zadanie okazało się znacznie trudniejsze, jednak także zakończyło się po myśli głogowian. Zawodnicy trenera Dominika Walencieja stoczyli zacięty bój wygrywając ostatecznie 3:2.

Starcie z BTS Elektros Bolesławiec rozpoczęło się po myśli głogowian. Pomarańczowo-czarni wygrali pierwszą partię 25:21, co pozwoliło nabrać większej pewności siebie przed kolejnymi setami. Niestety, druga odsłona meczu należała do gospodarzy, którzy wygrali 25:22 i doprowadzili do remisu 1:1. W trzecim secie drużyna z Głogowa znów dominowała. SPS Chrobry przejął inicjatywę i zasłużenie wygrał różnicą siedmiu punktów (25:18).

W czwartym secie głogowscy siatkarze chcieli przypieczętować zwycięstwo, jednak miejscowi nie dawali za wygraną. Ekipa z Bolesławca była w tej partii lepsza, zwyciężając 25:21. O losach spotkania musiał więc decydować tie-break. W nim z lepszej strony pokazali się głogowianie. Zawodnicy SPS Chrobrego Głogów wygrali piątą partię 15:9 i ostatecznie zwyciężyli całe spotkanie 3:2.

Mecz w Bolesławcu był zdecydowanie trudniejszy niż inauguracyjna potyczka w Żarowie, ale także zakończył się szczęśliwie dla zespołu prowadzonego przez Dominika Walencieja. Dwie wygrane sprawiły, że głogowianie mają w swoim dorobku 5 punktów i zajmują aktualnie czwarte miejsce w swojej grupie. Liderem tabeli jest WKS Sobieski-Arena Żagań, który jako jedyny w lidze nie przegrał jeszcze seta. To właśnie żagański team będzie najbliższym rywalem SPS Chrobrego Głogów.

Głogowianie podejmą lidera na własnym parkiecie (Szkoła Podstawowa nr 12) w najbliższą sobotę 15 października. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to pierwsze domowe spotkanie w sezonie. Czy zespół z Głogowa zdoła przerwać znakomitą passę lubuskiej drużyny? Przekonamy się już za kilka dni. Serdecznie zapraszamy do SP12!