SPS Chrobry Głogów nie zawodzi! Wygrana przed hitem w Nowej Soli

0
1152

Kolejne zwycięstwo bez straty seta zapisali na swoim koncie siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni udanie rozpoczęli zmagania w nowym roku i pewnie pokonali na własnym parkiecie AZS UAM Poznań (3:0). W najbliższy weekend podopieczni Dominika Walencieja pojadą do Nowej Soli, gdzie zmierzą się z wiceliderem ligowej tabeli.

SPS Chrobry Głogów był faworytem starcia z AZS-em UAM Poznań i wynik to potwierdził. Pomarańczowo-czarni zagrali kolejne dobre spotkanie, ponownie zwyciężając bez straty seta. Podopieczni Dominika Walencieja kontynuują więc świetną serię, co sprawia, że w dalszym ciągu zasiadają w fotelu lidera drugoligowej grupy IV. W najbliższy weekend głogowianie pojadą do Nowej Soli, gdzie zagrają z wiceliderem rozgrywek.

Najwięcej problemów głogowianom ekipa z Poznania sprawiła w pierwszym secie, który był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Pomarańczowo-czarni zwyciężyli w nim 25:22. W kolejnej partii gospodarze wygrali 25:19, natomiast w trzecim stracili tylko 17 punktów. Podopieczni trenera Walencieja rozkręcali się z każdą kolejną partią i ostatecznie wygrali 3:0. Zwycięstwo to umocniło pozycję SPS Chrobrego w ligowej tabeli. Po trzynastu dotychczasowych grach, głogowscy siatkarze mają w swoim dorobku 34 punkty. Druga MKST Astra Nowa Sól traci trzy oczka. Obie drużyny spotkają się w najbliższej kolejce.

Wygrana na parkiecie w Nowej Soli pozwoli głogowianom odskoczyć bezpośredniemu rywalowi w ligowej tabeli i powiększyć przewagę. Nowosolanie w minionej kolejce bez większych problemów poradzili sobie z zamykającą stawkę ekipą Volley Żarów (3:0). Pierwszy pojedynek SPS Chrobrego z Astrą rozegrano pod koniec października na parkiecie SP12. Głogowianie wygrali ten mecz 3:1.