Siódemka Miedź Legnica gorsza od walczącego o utrzymanie KSSPR Końskie

0
1330

Sporą niespodziankę sprawili w legnickiej hali przy ul. Lotniczej szczypiorniści KSSPR Końskie, którzy opuścili Dolny Śląsk z kompletem punktów. Mecz 17. kolejki pierwszoligowej grupy B zakończył się porażką Siódemki Miedź Legnica 32:24. Gospodarze schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, jednak ostatecznie wygrali przyjezdni.

Legniczanie pozwalali gościom na zbyt wiele pod własną bramką, w zbyt wysokiej formie nie byli bramkarze, a na dodatek szwankowała skuteczność w ataku. Obrona KSSPR Końskie odcięła od pozycji rzutowych Roberta Szuszkiewicza i Bartosza Nastaja, czym znacznie osłabiła legnicki zespół. W pierwszej połowie szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica dwukrotnie odskakiwali na dystans trzech trafień. W 21. minucie podopieczni Piotra Będzikowskiego prowadzili 11:8, a do przerwy wygrywali 15:14.

Po zmianie stron sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwie bramki przewagi. Dwanaście minut przed końcem KSSPR Końskie wyszło na prowadzenie 26:23 i wówczas zapachniało sensacją. Gospodarze zdołali się podnieść i doprowadzili do remisu 30:30, jednak w końcówce więcej spokoju zachowała drużyna walcząca o utrzymanie i to ostatecznie ona zgarnęła całą pulę.

– „Przegraliśmy ten mecz w kategoriach mentalnych. W pierwszej rundzie wygraliśmy w Końskich aż 30:18 i moja drużyna chyba nastawiła się na spacerek. Tymczasem zagraliśmy słabo w każdym elemencie. Nie da się wygrać na tym poziomie oddając rywalom 20 piłek!” – skomentował trener Piotr Będzikowski. – „Te dwa punkty poważnie przybliżyły nas do utrzymania się w lidze” – ocenił opiekun KSSPR.

Po rozegraniu siedemnastu spotkań piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica zajmują 5. miejsce z dorobkiem 22 punktów. KSSPR Końskie plasuje się obecnie na 9. lokacie. Kolejny mecz podopieczni trenera Będzikowskiego rozegrają 5 marca w Chrzanowie. Ich rywalem będzie zajmujący 11. miejsce w tabeli MTS. Liderem rozgrywek jest MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który ma w swoim dorobku 29 oczek.

Siódemka Miedź Legnica – KSSPR Końskie 32:34 (15:14)

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski – Szuszkiewicz 1, Nastaj 1, Mosiołek 4, Płaczek 9, Cegłowski 5 (3), Skiba, Antosik 2, Piwko 4, Wita 1, Czuwara 5, Dobrasiak, J. Będzikowski. Kary: 10 min.

KSSPR Końskie: Wnuk, Szot – Smołuch 8, Mastalerz 7, Jamioł 7, Słonicki 3, Napierała 2 (2), Pilarski 1, Szczepanik 3, Bąk 2, Matyjasik 1 (1), Janus. Kary: 4 min.