Piłkarze Miedzi Legnica remisują w sparingu z FC Hradec Králové

0
1155

Piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica zremisowali sparingowy mecz ze spadkowiczem z czeskiej ekstraklasy, FC Hradec Králové 1:1. Bramkę dla legniczan zdobył w 13. minucie gry Tadas Labukas. Goście odpowiedzieli osiem minut przed końcem. Rozegrany na stadionie Stadionie im. Orła Białego sparing obejrzało blisko tysiąc widzów.

W sparingu z czeskim zespołem z dobrej strony pokazały się nowe twarze w ekipie legniczan, Michał Ilków-Gołąb oraz Mateusz Lis. Były zawodnik Chrobrego Głogów włączał się w ofensywne akcje Miedzi Legnica, a po jednej z nich wywalczył rzut karny. 18-letni golkiper Lecha Poznań kilkukrotnie udanie stopował zapędy piłkarzy z Czech i wiele wskazuje na to, że swoją grą przekonał trenera legnickiego zespołu i najbliższy sezon spędzi w tym mieście. W drugiej połowie na boisku zameldował się Łukasz Garguła, jednak doświadczony pomocnik nie jest jeszcze w najwyższej formie i wciąż nadrabia treningowe zaległości. Z powodu kontuzji nie zagrał natomiast Marek Gancarczyk.

W trakcie całego meczu więcej z gry miał spadkowicz z czeskiej ekstraklasy. Mimo to pierwsza odsłona spotkania zakończyła się skromnym prowadzeniem podopiecznych Ryszarda Kuźmy. W przerwie opiekun legniczan wymienił cały skład, co miało wpływ na boiskowe wydarzenia. Dwunasta drużyna poprzedniego sezonu w pierwszej lidze radziła sobie gorzej, efektem czego było wyrównujące trafienie z 83. minuty. Na listę strzelców wpisał się 24-letni David Vaněček.

Dziś o godz. 16:00 piłkarze Miedzi Legnica zagrają z kolejnym czeskim zespołem. Tym razem formę legniczan przetestuje SFC Opava. Będzie to ostatni sprawdzian przed meczem Pucharu Polski, który Miedź zagra 25 lipca. Rywalem będzie zwycięzca pary GKS Tychy – Garbarnia Kraków. Trener Kuźma zapowiada, że czas eksperymentów już się skończył i w Opavie wystawi skład zbliżony do optymalnego.

Pierwszoligowe rozgrywki piłkarze z Legnicy rozpoczną 1 sierpnia. O godz. 18:00 pierwszy gwizdek w spotkaniu z Chojniczanką Chojnice. Tydzień później czeka ich domowy pojedynek z Dolcanem Ząbki, a w trzeciej kolejce do Legnicy zawita Chrobry Głogów.

Miedź Legnica – FC Hradec Kralove 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Labukas 13 (karny), 1:1 Vanecek 82.

Miedź Legnica (I połowa): Lis – Ilków-Gołąb, Stasiak, Woźniczka, Trifonow – Garuch, Cierpka, Łuszkiewicz, Feruga, Łobodziński – Labukas.
Miedź Legnica (II połowa): Lis (69. Budzyński) – Bartczak, Midzierski, Telichowski, Brożyna – Lenkiewicz, Kakoko, Daniel, Feruga (60. Garguła), Cieślik – Ślusarski.