Miedź Legnica wygrywa na Stadionie Ludowym

0
1184

Pierwszy wiosenny komplet punktów zanotowali piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica, którzy w meczu 24. kolejki wygrali na Stadionie Ludowym z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Autorem jedynego trafienia w spotkaniu był Wojciech Łobodziński, który wpisał się na listę strzelców w 57. minucie gry. – Bardzo się cieszę, że wygraliśmy, bo było to nam potrzebne” – powiedział bramkarz legniczan, Paweł Kapsa.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec nie odnieśli zwycięstwa od trzech kolejek, natomiast podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w dotychczasowych wiosennych spotkaniach zgromadzili zaledwie dwa punkty. Pierwszą groźną okazję sosnowiczanie stworzyli sobie po dziesięciu minutach gry, kiedy zza pola karnego uderzał Robert Bartczak. Legniczanie świetną sytuację wypracowali sobie w 36. minucie, ale strzał Łukasza Garguły wybronił Wojciech Fabisiak. Do przerwy był więc bezbramkowy remis.

Po zmianie stron przeważała Miedź Legnica, a okazje do zdobycia pierwszej bramki mieli m.in. Damian Rasak, Adrian Łuszkiewicz czy Tadas Labukas. Szczęście dopisało przyjezdnym w 57. minucie, kiedy podanie od Marka Gancarczyka wykorzystał Wojciech Łobodziński i było 1:0. Sześć minut później Labukas chciał przelobować Fabisiaka, jednak uczynił to nieco za mocno. Legniczanie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i utrzymali jednobramkowe prowadzenie. Komplet punktów pojechał więc na Dolny Śląsk.

– „Wygrana w Sosnowcu cieszy tym bardziej, że nasza gra była dobra, a momentami nawet bardzo dobra. Nie zgadzam się z opiniami, że Sosnowiec zagrał słabo – po prostu dziś nie pozwoliliśmy temu zespołowi na zbyt wiele. Praktycznie przez cały mecz nie dopuściliśmy Zagłębia do klarownej sytuacji bramkowej, ale nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo już we wcześniejszych meczach nasza organizacja gry wyglądała dobrze. Natomiast powinniśmy strzelić druga bramkę, bo tych sytuacji było sporo, a nie zawsze przy dobrej grze, ale skromnym prowadzeniu, udaje się dowieźć trzy punkty do końca” – skomentował trener Ryszard Tarasiewicz. Kolejny mecz legniczanie rozegrają 8 kwietnia na własnym stadionie z Arką Gdynia.

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:1 (0:0)
0:1 Wojciech Łobodziński 57′

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak – Grzegorz Fonfara, (80′ Adrian Paluchowski), Dimitir Vezalov, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić – Dawid Ryndak, Łukasz Matusiak, Robert Bartczak, Michał Fidziukiewicz (55′ Carles Martinez), Jakub Wilk (59′ Martin Pribula) – Jakub Arak.

Miedź Legnica: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie – Wojciech Łobodziński (87′ Petteri Forsell), Adrian Łuszkiewicz, Damian Rasak (90+2′ Adrian Cierpka), Łukasz Garguła, Tadas Labukas – Igor Subbotin (46′ Marek Gancarczyk).

Żółte kartki: Żarko Udovicić, Dawid Ryndak, Carles Martinez (Zagłębie) oraz Damian Rasak, Grzegorz Bartczak (Miedź).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).