Wyróżnieniu sportowcy roku 2012 – SPR Chrobry Głogów

0
2202

Gala sportowca

W dniu 24 stycznia w w sali rajców głogowskiego ratusza odbyła się uroczysta gala, na której uhonorowani zostali wyróżniający się sportowcy i trenerzy roku 2012. Podczas gali nagrodzone zostały 124 osoby, w tym: 103 sportowców i 21 trenerów różnych dyscyplin sportowych. Dziś przybliżamy nazwiska wyróżnionych zawodników SPR-u Chrobry Głogów.

Zawodnicy:

Miłosz Fraszczyk– lat 12. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie. Gra na pozycji prawego skrzydłowego w drużynie chłopców SPR Chrobry Głogów. Wspólnie z zespołem zajął II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej LION CUP w Legnicy .

Krystian Więdłocha – lat 12 Uczeń szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie.
Gra na pozycji prawego rozgrywającego w drużynie chłopców SPR Chrobry Głogów. Wspólnie z zespołem zajął II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej LION CUP w Legnicy .

Tomasz Ozonek – lat 12 Uczeń szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie. Gra na pozycji obrotowego w drużynie chłopców SPR Chrobry Głogów. Wspólnie z zespołem zajął II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej LION CUP w Legnicy.

Rafał Bajor – lat 14 Uczeń Gimnazjum nr 4 w Głogów. Gra na pozycji rozgrywającego w drużynie Młodzika I SPR Chrobry Głogów. Czołowy zawodnik, który w sezonie 2011/12 zajął IV miejsce w dolnośląskiej lidze. Zwycięzca klasyfikacji na najlepszego strzelca ligi. W obecnym sezonie czołowy strzelec (średnia bramek w meczu 9). Powołany do kardy wojewódzkiej, przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2014.

Tomasz Kontraktewicz– lat 14 Uczeń Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Bramkarz drużyny młodzika I SPR Chrobry Głogów. Zawodnik, który w sezonie 2011/12 zajął IV miejsce w dolnośląskiej lidze. Powołany do kardy wojewódzkiej, przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2014.

Karol Michalski– lat 14. Uczeń Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Gra na pozycji skrzydłowego w drużynie Młodzik I SPR Chrobry Głogów. Czołowy zawodnik, który w sezonie 2011/12 zajął IV miejsce w dolnośląskiej lidze. Powołany do kardy wojewódzkiej, przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2014.

Bartosz Więdłocha– lat 14. Uczeń Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego w drużynie Młodzik I SPR Chrobry Głogów. W obecnym sezonie czołowy strzelec ligi ( średnia bramek w meczu 10).Zawodnik, który w sezonie 2011/12 zajął IV miejsce w dolnośląskiej lidze. Powołany do kardy wojewódzkiej, przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2014.

Hubert Kuliński – lat 14. Uczeń Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Zawodnik Juniorów Młodszych II SPR Chrobry Głogów .Regularnie powoływany do Dolnośląskiej Kadry Juniorów. W sezonie rozgrywkowym 2011/ 12 wraz z drużyną zajął IV miejsce w dolnośląskiej lidze. Grę w piłkę ręczną trenuje od 6 lat.

Damian Parzniewski– lat 15. Uczeń Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Zawodnik Juniorów Młodszych II SPR Chrobry Głogów. Gra na pozycji obrotowego. W sezonie rozgrywkowym 2011/ 12 wraz z drużyną zajął IV miejsce w dolnośląskiej lidze. Grę w piłkę ręczną trenuje od 6 lat.

Łukasz Kobuziński – lat 15. Uczeń Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Zawodnik Juniorów Młodszych II SPR Chrobry Głogów. Gra na pozycji skrzydłowego. W sezonie rozgrywkowym 2011/ 12 wraz z drużyną zajął IV miejsce w dolnośląskiej lidze. Grę w piłkę ręczną trenuje od 6 lat

Kasper Kajetanek – lat 15. Uczeń Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Zawodnik Juniorów Młodszych II SPR Chrobry Głogów. Gra na pozycji skrzydłowego. W sezonie rozgrywkowym 2011/ 12 wraz z drużyną zajął IV miejsce w dolnośląskiej lidze. Grę w piłkę ręczną trenuje od 6 lat.

Łukasz Berges- lat 16. Uczeń I klasy Technikum w Zespole Szkół J. Wyżykowskiego w Głogowie. Gra na pozycji skrzydłowego w drużynie Juniorów Młodszych I SPR Chrobry Głogów. W sezonie rozgrywkowym 2011/ 12 wraz z drużyną zajął IX miejsce w dolnośląskiej lidze. Grę w piłkę ręczną trenuje od 7 lat.

Mateusz Berges – lat 16. Uczeń I klasy Technikum w Zespole Szkół J. Wyżykowskiego w Głogowie. Gra na pozycji obrotowego w drużynie Juniorów Młodszych I SPR Chrobry Głogów. W sezonie rozgrywkowym 2011/ 12 wraz z drużyną zajął IX miejsce w dolnośląskiej lidze. Grę w piłkę ręczną trenuje od 7 lat.

Damian Szkudlarek– lat 16. Uczeń I klasy Technikum, Zespołu Szkół Zawodowych im. Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego w drużynie Juniorów Młodszych I SPR Chrobry Głogów.W sezonie rozgrywkowym 2011/ 12 wraz z drużyną zajął IX miejsce w dolnośląskiej lidze. Grę w piłkę ręczną trenuje od 7 lat.

Arkadiusz Mrówka– lat 18. Uczeń Technikum w Zespole Szkół im. J.Wyżykowskiego w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego w drużynie Juniorów SPR Chrobry Głogów. Na wielu turniejach ogólnopolskich wybierany był najlepszym zawodnikiem i strzelcem. Największym sukcesem w tym roku było zajęcie III miejsca w lidze dolnośląskiej juniorów. Trenuje piłkę ręczną od 9 lat. Obecnie gra w drugiej drużynie Chrobrego w III lidze.

Szymon Matuszak – lat 18 Uczeń Technikum w Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego w Głogowie. Gra na pozycji obrotowego w drużynie Juniorów SPR Chrobry Głogów. Na wielu turniejach ogólnopolskich wybierany był najlepszym obrotowym.
Pełni rolę kapitana drużyny Juniorów. Największym sukcesem w tym roku było zajęcie III miejsca w lidze dolnośląskiej juniorów. Trenuje piłkę ręczną od 9 lat. Obecnie gra również w rezerwach Chrobrego w III lidze.

Sebastian Superson– lat 18. Uczeń Technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego w drużynie Juniorów SPR Chrobry Głogów. Obiecujący zawodnik na przyszłość. Największym sukcesem w tym roku było zajęcie III miejsca w lidze dolnośląskiej juniorów. Trenuje piłkę ręczną od 9 lat
Obecnie gra również w rezerwach Chrobrego w III lidze.

Jakub Konopski– lat 18. Uczeń Technikum Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego w Głogowie. Gra na pozycji skrzydłowego. Obiecujący zawodnik na przyszłość Największym sukcesem w tym roku było zajęcie III miejsca w lidze dolnośląskiej juniorów. Trenuje piłkę ręczną od 9 lat. Obecnie gra również w rezerwach Chrobrego w III lidze.

Bartosz Blacha – lat 18 Uczeń Technikum Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego. Na wielu turniejach ogólnopolskich wybierany był najlepszym zawodnikiem i strzelcem. Największym sukcesem w tym roku było zajęcie III miejsca w lidze dolnośląskiej juniorów. Trenuje piłkę ręczną od 9 lat.Obecnie gra również w rezerwach Chrobrego w III lidze.

Trenerzy:

Sapian Piotr – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie. Posiada licencję trenerską II klasy. Największymi sukcesami w tym roku dla trenera było zajęcie I miejsca w lidze dolnośląskiej. Obecnie prowadzi drużynę juniorów oraz II zespół seniorów występujący w III lidze dolnośląskiej.

Marcin Gośko– były zawodnik ekstraklasy piłki ręcznej, od kilku lat udziela się społecznie w naszym stowarzyszeniu. Posiada licencję instruktora. Wyróżnia się swoją postawą w prowadzeniu zajęć sportowych z dziećmi jak i z młodzieżą. Bardzo konsekwentny w swoich działaniach. Obecnie prowadzi drużynę młodzika I uczestniczącą w dolnośląskiej lidze.