KGHM zajął trzecie miejsce w rankingu Idealnych Pracodawców sporządzonym na podstawie głosów studentów Politechniki Wrocławskiej. Natomiast Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami wyróżniła spółkę tytułem „Pracodawca Jutra”, m.in. za współpracę z uczelniami i szkołami technicznymi.
Ranking 10-ciu Idealnych Pracodawców powstał na podstawie ponad tysiąca internetowych ankiet. Miedziowa spółka KGHM znalazła się na trzecim miejscu najbardziej pożądanych pracodawców obok takich firm jak Google, Nokia czy IBM.
– „Badania prowadzone na Politechnice Wrocławskiej pokazały, że oczekiwania studentów dotyczące przyszłego miejsca pracy wcale, wbrew obiegowej opinii, nie są związane z wygórowanymi wymaganiami finansowymi. Dużo ważniejsza dla młodych ludzi jest atmosfera w pracy, jasny i przejrzysty sposób rekrutacji oraz możliwości rozwoju” – wyjaśnia Błażej Miernik kierownik działu rekrutacji KGHM.
Z kolei tytuł Pracodawca Jutra trafia do firm, które z sukcesem realizują ciekawe inicjatywy i mogą się pochwalić najbardziej przemyślanymi działaniami, których adresatem są uczniowie, studenci lub absolwenci.
Miedziowy kombinat został wyróżniony tym tytułem m.in za liczne projekty edukacyjne realizowane wspólnie ze szkołami technicznymi i uczelniami wyższymi. Grupą docelową prowadzonych przez firmę działań są studenci oraz uczniowie kierunków technicznych związanych z różnymi obszarami działalności firmy, między innymi Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska.
Spółka nie tylko wspiera proces kształcenia przyszłych absolwentów, dając im tym samym szanse zapoznania się z potencjalnym środowiskiem pracy w Polsce, ale również umożliwia polskim studentom oraz pracownikom naukowym zdobywanie doświadczeń zawodowych za granicą, w Kanadzie, USA, czy Chile.
– W realizacji zadań związanych ze współpracą ze światem edukacji, pracownicy KGHM zawsze kierują się głównymi wartościami spółki. Nasze długotrwałe relacje ze szkołami i uczelniami to przykład współdziałania i nastawienia na trwałe, wzajemne sukcesy w długim terminie. Szkoły i uczelnie podejmują wysiłek, aby przygotowywać kandydatów do pracy w KGHM i dostosowywać się do naszych wymagań kompetencyjnych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu w ten proces naszej kadry i ekspertów, w tym także pracowników KGHM aktywnych na polu akademickim – mówi Anna Wróbel, dyrektor naczelny ds. pracowniczych KGHM.
Spółka jest także partnerem strategicznym projektu Kuźnia Kadr IV, realizowanego wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Od kilku lat KGHM realizuje również program Kopalnia talentów, skierowany do studentów piątego roku oraz absolwentów studiów ekonomicznych i technicznych.
źródło: KGHM