KGHM Euromaster Chrobry Głogów wygrywa na zakończenie sezonu

0
1241
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Zwycięstwem zakończyli rozgrywki Futsal Ekstraklasy w sezonie 2015/2016 zawodnicy KGHM Euromastera Chrobry Głogów. Podopieczni Tomasza Trznadla pokonali na własnym parkiecie Red Devils Chojnice 2:1 i zakończyli sezon na bezpiecznym ósmym miejscu. Wygraną zapewniła bramka strzelona w samej końcówce spotkania.

Głogowianom groziło zajęcie na finiszu rozgrywek dziesiątego miejsca, co oznaczałoby konieczność gry w barażu o utrzymanie w futsalowej elicie. Podopieczni Tomasza Trznadla stanęli jednak na wysokości zadania i pokonali ekipę z Chojnic, dopisując tym samym do swojego konta cenne punkty. Ostatecznie miejsce barażowe zajął Clearex Chorzów, który w ostatniej kolejce przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 1:6.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów przystąpił do meczu z wielkim zaangażowaniem i ambicją. Efekt w postaci bramki przyszedł w 7. minucie gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Jacek Sander. Wyżej notowani rywale starali się odrobić straty, jednak żadna z prób nie została zamieniona na bramkę. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i głogowianie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Futsaliści Red Devils Chojnice dopięli swego w 22. minucie. Chwilę po zmianie stron bramkę dającą wyrównanie zdobył Patryk Kubiszewski. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do pomarańczowo-czarnych. Dziewięć sekund przed końcową syreną gospodarze sprytnie rozegrali rzut wolny, a piłkę do siatki wpakował Daniel Lebiedziński. Komplet punktów został więc na głogowskim parkiecie, a podopieczni Tomasza Trznadla poprawili swoją ligową sytuację, kończąc sezon na ósmej lokacie z dorobkiem 26 oczek. – „Ranga meczu nas dziś chyba trochę sparaliżowała. To było widać. Chojnice przyjechały tu po wygraną. Walczyli o każdą piłkę. Cieszy zwycięską bramka zdobyta na 9 sekund przed końcem” – skomentował mecz w jednej z rozmów trener KGHM Euromastera Chrobry Głogów, Tomasz Trznadel.

Pierwsze miejsce po 22 meczach Futsal Ekstraklasy zajęła Gatta Zduńska Wola, która wyprzedziła Pogoń 04 Szczecin i Rekord Bielsko-Biała. W strefie spadkowej znalazły się zespoły AZS-u UŚ Katowice oraz Gwiazdy Ruda Śląska, natomiast w barażach zagra Clearex Chorzów.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Red Devils Chojnice 2:1 (1:0)
Bramki: Jacek Sander (7), Daniel Lebiedziński (40) – Patryk Kubiszewski (22)

KGHM Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz, Filip Tomkowiak, Adrian Niedźwiecki, Sebastian Szala, Łukasz Pieczyński, Daniel Lebiedziński, Dariusz Pieczyński, Kamil Kaczmar, Jacek Sander, Mateusz Herbuś, Kacper Konopacki.

Red Devils Chojnice: Piotr Wardowski, Artur Czarnowski, Łukasz Sobański, Przemysław Laskowski, Wadim Iwanow, Patryk Laskowski, Witalij Kolesnik, Tomasz Kriezel, Patryk Kubiszewski, Mario Modrussan.