Futsal Ekstraklasa: Wielkie emocje i siedem bramek na głogowskim parkiecie

0
1290
2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Bardzo dobre spotkanie obejrzeli wszyscy, którzy spędzili niedzielny wieczór w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka, oglądając mecz 20. kolejki Futsal Ekstraklasy. KGHM Euromaster Chrobry Głogów podejmował znajdującą się w ligowej czołówce Pogoń 04 Szczecin. Na parkiecie padło siedem bramek, ale komplet punktów powędrował na konto przyjezdnych.

Pierwszy sygnał do ataku w niedzielnym spotkaniu dał Daniel Lebiedziński, jednak próba zawodnika KGHM Euromastera Chrobrego Głogów nie została zamieniona na bramkę. Goście odpowiedzieli chwilę później, ale dobrze spisał się Michał Długosz. Bramkarz głogowskiej drużyn wykazał się kilkoma dobrymi interwencjami i w dalszym ciągu utrzymywał się bezbramkowy remis.

Pierwsza bramka w głogowsko-szczecińskiej konfrontacji padła w 8. minucie. Na listę strzelców wpisał się Dariusz Pieczyński i podopieczni Tomasza Trznadla mieli powody do radości. Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat, ale plany krzyżowała wysoka forma Długosza. Golkiper głogowian skapitulował dopiero w 17. minucie po uderzeniu Artura Jurczaka i do przerwy było 1:1.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków gości i już w 22. minucie na 2:1 trafił Marek Bugański. Zawodnicy trenera Trznadla stworzyli sobie kilka niezłych okazji do wyrównania, jednak kolejne słowo należało do szczecinian. Rozważnie grający goście podwyższyli prowadzenie w 31. minucie, kiedy na listę strzelców ponownie wpisał się Jurczak.

Po tym trafieniu opiekun KGHM Euromastera Chrobry Głogów zdecydował się wycofać bramkarza. Futsaliści Pogoni skrzętnie z tego skorzystali i po strzale Dominika Soleckiego było już 4:1. Zespół z Głogowa nie zamierzał jednak się poddawać. Chwilę później do bramki trafił Grzegorz Nowak, a w samej końcówce stratę zmniejszył Piotr Pietruszko. Szczecinianie wygrali jednak cały mecz 4:3 i cenna zdobycz punktowa powędrowała na ich konto.

Po dwudziestu spotkaniach KGHM Euromaster Chrobry Głogów zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Do końca sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki. W najbliższej głogowianie pojadą na mecz z GAF-Omegą Gliwice, a na koniec zagrają u siebie z Red Devils Chojnice.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Pogoń 04 Szczecin 3:4 (1:1)
Bramki: Pieczyński (8), Nowak (34), Pietruszko (40) – Jurczak (17, 31), Bugański (22), Solecki (33).

KGHM Euromaster Chrobry Głogów: Długosz, Tomkowiak, Niedźwiecki, Pietruszko, Niedźwiedź, Nowak, Szala, Ł. Pieczyński, Lebiedziński, D. Pieczyński, Sander, Herbuś.

Pogoń 04 Szczecin: Solecki, Lasik, Bugański, Jonczyk, Tubacki, Jakubiak, Gepert, Jurczak, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii, Koszmider.