SPS Chrobry Głogów lepszy od akademików w Zielonej Góry. Nowosolanie nie odpuszczają

0
1336

Zwycięstwem głogowian zakończyła się sobotnia rywalizacja podopiecznych Dominika Walencieja z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Siatkarze SPS Chrobrego Głogów wygrali na parkiecie akademików 3:1 i w dalszym ciągu są liderem swojej grupy. Przewaga nad drugą w tabeli MKST Astrą Nowa Sól wynosi dwa punkty.

Głogowianie rozpoczęli mecz w Zielonej Górze zgodnie z planem. Pomarańczowo-czarni wygrali otwierającą partię 25:19 i wyszli na prowadzenie. W drugim secie siatkarze KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zawiesili poprzeczkę nieco wyżej, jednak w ostatecznym rozrachunku lepsi byli podopieczni Dominika Walencieja. Ci wygrali drugą odsłonę 26:24.

Gospodarze złapali kontakt w trzecim secie. Zielonogórzanie wygrali tę partię 25:19, co podbudowało ich nadzieję na dobry rezultat. Ostatecznie więcej powodów do radości mieli zawodnicy z Głogowa. W kolejnym secie SPS Chrobry wygrał 25:21, a całe spotkanie 3:1.

Wygrana w Zielonej Górze sprawiła, że zespół Dominika Walencieja ma w swoim dorobku 40 punktów. Druga w tabeli MKST Astra Nowa Sól nie odpuszcza i traci aktualnie dwa oczka. W miniony weekend nowosolanie wygrali 3:1 z AZS-em UAM Poznań, nie pozwalając pomarańczowo-czarnym na zbudowanie solidnej przewagi punktowej i odskoczenie reszcie ligowej stawki.

Następna kolejka drugiej ligi odbędzie się 11 lutego. Oznacza to, że siatkarze mają przed sobą weekend wolny od rywalizacji o punkty. Po przerwie SPS Chrobry Głogów zagra na swoim parkiecie z Gwardią Wrocław, która zajmuje obecnie trzecie miejsce od końca. Wicelider z Nowej Soli sprawdzi formę przedostatniej drużyny z Bolesławca.