Drugie i czwarte miejsce Radosława Kawęckiego we Francji

0
1318

Dwukrotnie w finale podczas zawodów 11ème OPEN de France w Chartres wystąpił Radosław Kawęcki. Urodzony w Głogowie pływak zajął drugą lokatę w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym oraz czwartą na dystansie 100 metrów także grzbietem. Dla polskiego zawodnika był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się 14 lipca w Budapeszcie.

We Francji Radosław Kawęcki dwukrotnie zakwalifikował się do finału. Na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym awans uzyskał z piątym wynikiem kwalifikacji. Jego czas to 00:56.37. Najlepszy był Japończyk Ryosuke Irie, który swoją formę potwierdził także w decydującym wyścigu. W finale Kawęcki poprawił swój wcześniejszy rezultat, a to pozwoliło mu na zajęcie czwartej pozycji. Ponownie najlepszy był zawodnik urodzony w Osace, który wygrał z rezultatem 00:53.56.

Lepiej urodzony w Głogowie pływak spisał się na swoim koronnym dystansie, czyli 200 metrach grzbietem. Wprawdzie Kawęcki ponownie musiał uznać wyższość rywala z Japonii, jednak tym razem stanął na drugim stopniu podium. W kwalifikacjach „Kawa” był piąty z wynikiem 02:02.78. Siły polski zawodnik zachował na decydujący wyścig, w którym znacznie poprawił swój rezultat.

W decydującej rywalizacji głogowianin zanotował wynik 01:58.32. To jednak nie wystarczyło, by pokonać Irie. Japoński pływak finiszował w czasie 01:55.86 i ponownie stanął na najwyższym stopniu podium.

Próba generalna przed Mistrzostwami Świata

Dla Radosława Kawęckiego występ we francuskim Chartres był próbą generalną przed Mistrzostwami Świata, które w dniach 14-30 lipca odbędą się w Budapeszcie. W stolicy Węgier urodzony w Głogowie pływak będzie chciał poprawić swój medalowy dorobek. W kolekcji 26-letniego zawodnika są dwa srebrne krążki wywalczone w 2015 roku w Kazaniu i dwa lata wcześniej w Barcelonie.

Znacznie bardziej okazały jest dorobek Kawęckiego z MŚ na basenie 25-metrowym. Tam zawodnik trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium swojej koronnej konkurencji, po raz ostatni w 2016 roku w Windsor. Ponadto polski multimedalista ma w swojej karierze trzy złota Mistrzostw Europy oraz sześć złotych i jeden srebrny medal ME na krótkim basenie.

Czy medalowa kolekcja Radosława Kawęckiego powiększy się po lipcowym czempionacie w Budapeszcie? Przekonamy się już niedługo.