Derby dla SPR Chrobrego Głogów!

0
1279

Ligowe derby Dolnego Śląska dla SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego wygrali spotkanie PGNiG Superligi Mężczyzn z Zagłębiem Lubin 31:28 i dopisali kolejne punkty do swojego dorobku. Derbowa konfrontacja mogła się podobać kibicom. Było w niej dużo walki, emocji i co najważniejsze – punkty zostały w Głogowie.

Zgodnie z przypuszczeniami, obie drużyny podeszły do tego meczu maksymalnie zmobilizowane. Derbowe pojedynki mają szczególny charakter i widać to było na głogowskim parkiecie. Żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać, a zawodnicy zacięcie walczyli o każdą piłkę. Spotkanie lepiej rozpoczęli szczypiorniści Zagłębia Lubin, którzy rzucili pierwszą bramkę, a niedługo później prowadzili 2:1. Później zdecydowanie więcej powodów do radości mieli jednak gospodarze.

SPR Chrobry Głogów przejął inicjatywę i błyszczał w grze ofensywnej. Zawodnicy trenera Jarosława Cieślikowskiego nękali defensywę lubinian, a ta nie miała zbytnio pomysłu na rozpędzonych gospodarzy. Głogowianie skutecznie wykańczali swoje akcje i powiększali bramkową przewagę. Do przerwy tablica świetlna wskazywała rezultat 17:13 dla drużyny z Głogowa.

W przerwie odbyła się licytacja koszulki Michała Jureckiego z autografem. Cała kwota (1000 zł) zostanie przeznaczona na pomoc w leczeniu Agnieszki „Majki” Kaczmarek.

Po zmianie stron głogowscy szczypiorniści nadal realizowali swoje założenia. Piłkarze ręczni SPR Chrobrego w dalszym ciągu skutecznie wykańczali swoje akcje i przybliżali się do zwycięstwa. Dobra gra w ofensywie, a także udane interwencje bramkarza z pewnością podobały się kibicom, którzy oglądali ten mecz z wysokości trybun. Przewaga głogowian wynosiła już siedem trafień, jednak jak to w derbach bywa, emocje towarzyszyły do samego końca.

Szczypiorniści Zagłębia Lubin ruszyli do odrabiania strat i udało im się zniwelować stratę. Pięć minut przed końcem gospodarze prowadzili już tylko 30:27. Na dodatek głogowianie zmarnowali rzut karny, a chwilę później skutecznie wykonali go zawodnicy z Lubina i różnica wynosiła zaledwie dwa trafienia. Mimo nerwowej końcówki, podopieczni trenera Cieślikowskiego nie dali sobie odebrać zwycięstwa i ostatecznie zwyciężyli 31:27.

– „Udało nam się odskoczyć i potem trzymać wynik. W drugiej połowie była chwila, kiedy Zagłębie nas dogoniło, ale po chwili opamiętaliśmy się i zrobiliśmy przewagę” – powiedział po meczu Szymon Sićko, zawodnik SPR Chrobrego Głogów. 15 marca głogowski zespół zagra wyjazdowe spotkanie z Vive Tauron Kielce.