Piłka nożna: Miedź Legnica rozstrzelana przez beniaminka I ligi

0
1227
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

To nie był udany wieczór dla piłkarzy Miedzi Legnica. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza ulegli w zaległym spotkaniu 7. kolejki beniaminkowi rozgrywek Zagłębiu Sosnowiec aż 1:4. Autorem jedynego trafienia dla legniczan był Łukasz Garguła, który skutecznie egzekwował rzut karny. Było to jednak za mało i komplet punktów powędrował do Sosnowca.

Sosnowiczanie przystąpili do spotkania bez kompleksów i od początku starali się atakować. Na pierwszy strzał czekali jednak kilkanaście minut. Próba jednego z zawodników Zagłębia była niecelna. Legniczanie grali uważnie w defensywie i nie pozwalali rywalom na wiele. Sami zaatakowali w 29. minucie, ale strzał Valerijsa Sabali zastopował golkiper przyjezdnych. Dwie minuty później ponownie uratował on swój zespół przed utratą gola. Raz jeszcze próbował Valerijs Sabala.

Kilka minut później padła pierwsza bramka. W 36. minucie spotkania w pole karne dośrodkował Dawid Ryndak, a futbolówka trafiła do Jakuba Araka. Pierwszy strzał napastnika Zagłębia Sosnowiec został zablokowany, ale dobitka znalazła już drogę do bramki i goście objęli prowadzenie. W końcówce pierwszej odsłony sosnowiczanie mogli podwyższyć stan rywalizacji za sprawą Martina Pribuli. Słowacki zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Smugiem, ale trafił wprost w bramkarza. Minutę później próbował jeszcze Dawid Ryndak, ale ponownie górą był golkiper Miedzianki.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Strzelał Marek Gancarczyk, ale jego strzał minimalnie przeleciał nad poprzeczką. W 57. minucie odpowiedziało Zagłębie Sosnowiec, jednak stuprocentową sytuację zmarnował Ryndak. Trzy minuty później sosnowiczanie byli już skuteczniejsi. Celną główką popisał się Jakub Arak i było 2:0 dla przyjezdnych.

Siedem minut później legniczanie znów mogli liczyć na korzystny rezultat. Bramkę z rzutu karnego zdobył Łukasz Garguła i było już tylko 2:1. Radość nie trwała jednak długo, bo zaledwie kilkadziesiąt sekund. Dokładnym podaniem popisał się Jakub Arak, a piłkę w bramce Miedzi Legnica umieścił wprowadzony chwilę wcześniej Grzegorz Fonfara. W 76. minucie goście prowadzili już trzema trafieniami. Ponownie podawał Jakub Arak, a tym razem autorem trafienia był Łukasz Matusiak. W końcówce legniczanie próbowali zniwelować straty, ale najpierw górą był Wojciech Fabisiak, a później futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:1)
0:1 Jakub Arak 36′
0:2 Jakub Arak 60′
1:2 Łukasz Garguła 67′ (k.)
1:3 Grzegorz Fonfara 68′
1:4 Łukasz Matusiak 76′

Miedź Legnica: Dawid Smug – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Adrian Łuszkiewicz, Wojciech Łobodziński, Adrian Cierpka, Keon Daniel, Łukasz Garguła (86′ Yannick Kakoko), Marek Gancarczyk, Valerijs Sabala (74′ Tadas Labukas).

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak – Marcin Sierczyński, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Dawid Ryndak (82′ Hubert Tylec), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Przemysław Mizgała (67′ Grzegorz Fonfara), Martin Pribula, Jakub Arak (79′ Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Żarko Udovicić, Krzysztof Markowski, Martin Pribula (Zagłębie Sosnowiec) oraz Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica).