Chrobry – Termalica 0:6

0
1269
chrobry głogów termalica nieciecza

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie pierwsze spotkanie w nowym sezonie zawodnicy Chrobrego. W meczu pierwszej kolejki I ligi Chrobry Głogów przegrał z Termaliką Nieciecza 0:6.

Wczorajsze spotkanie już od początku nie układało się tak, jak oczekiwali tego zarówno sami zawodnicy Chrobrego, jak i wiernie dopingujący głogowską drużynę kibice. Już w 12 minucie padł pierwszy strzał ze strony gości, którego autorem był Tomasz Foszmańczyk. Termalica potrzebowała zaledwie czterech minut, aby za sprawą Smuczyńskiego ponownie umieścić piłkę w siatce bramki podnosząc wynik na 0:2 dla Niecieczy. Następna skuteczna akcja drużyny gości miała miejsce już w 20 minucie spotkania, gdzie wrzutkę z lewej strony skutecznie wykorzystał Krzysztof Kaczmarczyk. Niestety nie był to koniec ataku Termaliki na drużynę Chrobrego. W 43 minucie akcję wyprowadziła nasza drużyna, jednak jej skutkiem nie była bramka dla pomarańczowo-czarnych, a odwrót Termaliki, która w ostatniej minucie spotkania po raz czwarty umieściła futbolówkę w naszej siatce. Gola nr 4 dla drużyny gości zdobył ponownie Bartłomiej Smuczyński.

Po przerwie głogowska drużyna próbowała zaatakować, jednak nie trwało to długo. W drugiej połowie spotkania zawodnicy Chrobrego zdobyli jedynie żółte kartki, których było aż cztery. Chrobry stworzył kilka akcji, które mogły zmienić wynik spotkania, niestety nie zostały one wykorzystane. Goście ponownie przejęli inicjatywę i tym sposobem w 58 minucie padła bramka nr 5, którą zdobył dla swojej drużyny Kaczmarczyk. Po 10 minutach przy piłce zobaczyliśmy zawodników Chrobrego, którzy wprawdzie trafili do bramki przeciwnika, niestety z pozycji spalonego. Wynik w 86 minucie celnym strzałem głową ustanowił Paluchowski, który na boisko wszedł zaledwie 5 minut wcześniej.

Nasza drużyna podczas tego meczu nie miała wiele do powiedzenia, za to głogowscy kibice udowadniali swoje oddanie pomarańczowo-czarnym barwom przez całe spotkanie. Jak sami deklarują są z klubem na dobre i na złe, co jak mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Ireneusz Mamrot naprawdę wiele dla nich znaczy – Chciałem serdecznie podziękować naszym kibicom, którzy mimo tego, co wydarzyło się dzisiaj, dopingowali nas przez całe spotkanie i zachowywali się fantastycznie.

CHROBRY GŁOGÓW – TERMALICA NIECIECZA 0:6 (0:4)

• 0:1 Foszmańczyk 12
  • 0:2 Smuczyński 16
  • 0:3 Kaczmarczyk 20
  • 0:4 Smuczyński 45
  • 0:5 Kaczmarczyk 58
  • 0:6 Paluchowski 86

CHROBRY: Skrzyniarz – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Ziemniak, Danielak, Hałambiec, Figiel (46 Ulatowski), Piotrowski (71 Pieczara), Szczepaniak, Sędziak ( 76 Kościelniak).

TERMALICA: Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Pleva, Biskup (71 Kamiński), Kaczmarczyk, Sołdecki, Drozdowicz (81 Paluchowski), Smuczyński (76 Janeczko), Foszmańczyk.

ŻÓŁTE KARTKI: Ulatowski, Ziemniak, Hałambiec, Danielak – Kaczmarczyk.