Chrobry po raz kolejny bez straty gola! Zwycięstwo z Kaliszem!

0
1133

To już piąte spotkanie z rzędu podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota bez utraty gola, jeśli wliczymy walkower z Lechem Rypin będzie szóstym. Wczoraj, pomarańczowo-czarni, po niezłym w swoim wykonaniu spotkaniu pokonali Calisie Kalisz 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 83 minucie Michał Ilków Gołąb. Cel minimum, postawiony przez nowy zarząd, zmniejszył się do 9 oczek. Przed nami jednak najcięższe pojedynki, z zespołami z czołówki ligi. Biorąc jednak pod uwagę tak skuteczną grę w defensywie możemy chyba spać spokojnie. Jeśli siła ofensywna dostosuje się do obrony, możemy jeszcze w tym sezonie poczuć grom satysfakcji.

Piąty raz bez straty gola.

Takiej passy w Głogowie nie było od dawna. Próbowaliśmy ustalić kiedy ostatnio głogowianom udała się podobna sztuka. Doszliśmy do tego, że dobre kilka lat wstecz piłkarze Chrobrego mieli problem z zerem z tyłu. Dwa spotkania z rzędu bez straty gola zdarzały się rzadko. W tym momencie stoimy w historycznym miejscu i czasie. Głogowianie nie stracili gola od 5 spotkań! To duża sztuka.

Chrobry lepszy. Piłkarze z Kalisza poczuli zmęczenia.

Trener gości przed tym spotkaniem zapowiadał, że największym wyzwaniem będzie fizyczne przetrwanie tego spotkania. Zdaje się, że gościom ta sztuka udała się zaledwie do 40 minuty spotkania. Od tego momentu na boisku zaczęli dominować gospodarze, których przewaga rosła z minuty na minutę. Bramkę na wagę trzech punktów udało się jednak strzelić dopiero w 83 minucie. Większa część spotkania toczyła się w środku pola. Należy naszych piłkarzy pochwalić przede wszystkim za ambicje i determinację, której nie zabrakło do ostatniego gwizdka spotkania, dzięki czemu udało się zwyciężyć.

Przed nami konfrontacje z czołówką.

Już za tydzień rozpocznie się seria spotkań z czteroma liderującymi zespołami w lidze. Rozgramy kolejno: Chojniczanka Chojnice, Bytovia Bytów, MKS Kluczbork, Energetyk ROW Rybnik. Cztery kolejne spotkania pokażą tak naprawdę na co stać podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota, który zapowiada, że już teraz przygotowuje zespół do kolejnego sezonu.

Chrobry Głogów – Calisia Kalisz 1-0 (0-0)

83’ – Michał Ilków Gołąb