Brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Judo

0
1225

Starszy sierżant Karol Miarka z Komendy Powiatowej w Głogowie, zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Policji w Judo. Zawody odbyły się w Legionowie (26 październik), a organizatorom udało się zgromadzić funkcjonariuszy Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji z całego kraju.

Karol Miarka zdobył pierwsze miejsce w kategorii do 100 kg. W walce o brąz pokonał swojego rywala przed czasem. Nie jest to pierwszy sukces głogowskiego mundurowego. Judo uprawia od 1994 roku. W 2005 roku zdobył 5 miejsce podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych na Cyprze, a przed rokiem zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski policjantów. Jego dorobek sportowy to 9 medali Mistrzostw Polski w tym 3 złote. Jest absolwentem warszawskiego AWF. Karierę zawodową już niestety zakończył, ale pasja pozostała. Karol Miarka od 3 lat jest policjantem Sekcji Patrolowej Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Sześć lat temu rozpoczął swoją karierę jako funkcjonariusz BOR-u.

Poprzedni artykułSpędź Halloween w kinie
Następny artykuł“I ty możesz zostać Bogiem w Gospodzie”
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)