Zwycięstwo Siódemki Miedź Legnica na początek sezonu

0
1120

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica zainaugurowali pierwszoligowe rozgrywki w sezonie 2016/2017. Podopieczni Piotra Będzikowskiego zmierzyli się w pierwszej kolejce z KSSPR Końskie i wrócili z parkietu rywala z kompletem punktów. Legniczanie zwyciężyli mecz 26:24 i dobrze rozpoczęli nowe rozgrywki na pierwszoligowym froncie.

Pojedynek KSSPR Końskie z Siódemką Miedź Legnica należał do bardzo wyrównanych. Obie drużyny starały się o jak najlepsze rozpoczęcie ligowego sezonu, w związku z czym na parkiecie toczyła się niezwykle wyrównana walka, a wynik na tablicy zmieniał się jak w kalejdoskopie. O tym jak bardzo zacięty był to pojedynek doskonale świadczy też fakt, że losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się skromnym prowadzeniem legniczan. Zespół prowadzony przez Piotra Będzikowskiego schodził do szatni wygrywając 13:12. W drugiej połowie lepiej zaczęli grać gospodarze. KSSPR Końskie był w pewnym momencie bliżej zwycięstwa, ale w końcowych minutach znów o sobie dał znać zespół z Dolnego Śląska. W 57. minucie na tablicy utrzymywał się rezultat 24:24 i wiadomo było, że losy meczu rozstrzygną się w ostatnich akcjach spotkania. Legniczanie rzucili bramkę numer 25, a niedługo potem zablokowali rzut zawodnika gospodarzy. Piłka trafiła do Bartosza Skiby, a ten skierował ją do pustej bramki miejscowych. Zaraz potem rozbrzmiała syrena końcowa i rywalizacja zakończyła się wynikiem 26:24 na korzyść Siódemki Miedź Legnica.

„Przez 60 minut toczyła się zażarta walka – bramka za bramkę. Udało się jednak wygrać. Wielkie brawa dla mojej drużyny za to, że wytrzymała obciążenie towarzyszące inauguracji sezonu” – skomentował trener Będzikowski. W najbliższą sobotę drużyna z Legnicy zagra przed własną publicznością, a jej przeciwnikiem będzie AZS AWF Biała Podlaska.