Śladami najwybitniejszych lekkoatletów

0
1040

Bardzo udany start odnotowali lekkoatleci Piasta w mistrzostwach dolnego śląska w najbardziej popularnej i najliczniejszej kategorii do lat 15. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca młodych sportowców, co stawia rywalizację na bardzo wysokim miejscu w kontekście frekwencji na poszczególnych zawodach naszego województwa. Duże zainteresowanie i wysoka ranga wydarzenia sprawia, że zdobyte osiągnięcia cieszą podwójnie.

Śladami najwybitniejszego głogowskiego lekkoatlety, Grzegorza Marciniszyna (8-krotnego mistrza Polski w skoku w dal oraz posiadacza rekordu Polski w tej dyscyplinie – 8.28m) – podąża Sergiusz Mazan. Najlepiej zapowiadający się młody skoczek zwyciężył w zawodach z wynikiem 5.87 m. Jest do bardzo dobry rezultat jak na tę kategorię wiekową. Co prawda do rekordu mistrza Marciniszyna jeszcze trochę brakuje, ale kariera młodego sportowca dopiero się rozpoczyna. Ciekawostką jest jednak fakt, iż Sergiusz trenuje pod okiem Tadeusza Karpowicza, który opiekował się rekordzistą Polski od początku jego kariery. Ustanowienie rekordu przez Grzegorza Marciniszyna miało miejsce 11 lat temu i do dziś żadnemu innemu polskiemu skoczkowi nie udało się zbliżyć do rekordowego wyniku.

Ten sam zawodnik wziął również udział w biegu sztafetowym 4x100m, w którym w składzie: Sergiusz Mazan, Jakub Młoczkowski, Hubert Białowąs, Wojciech Brzostowski wywalczyli II miejsce na podium.

Dużym sukcesem zakończył rywalizację Jakub Młoczkowski, który poza uczestnictwem w biegu sztafetowym osiągał doskonałe wyniki w rywalizacjach indywidualnych. Zwyciężył w biegu na 300 metrów z czasem 38.12s oraz zajął III miejsce w biegu sprinterskim na 100 metrów z czasem 11.87s.

To kolejny krok w jakości wynikowej młodych lekkoatletów, popartej czołowymi miejscami w rywalizacji naszego województwa – komentował Tadeusz Karpowicz, trener lekkoatletów.