Godne pożegnanie sezonu. KGHM Euromaster Chrobry Głogów zdeklasował akademików

0
1189
2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

W wielkim stylu pożegnali sezon Futsal Ekstraklasy piłkarze halowi KGHM Euromaster Chrobrego Głogów. Głogowska drużyna rozgromiła w ostatniej kolejce zespół AZS Uniwersytet Gdański 12:3, dzięki czemu obroniła miejsce w tabeli i zakończyła rozgrywki na piątej pozycji.

Mecz ze zdegradowanym do I ligi zespołem z Gdańska był nie tylko pożegnaniem z głogowskimi kibicami i całym sezonem ligowym, ale także doskonałą okazją do rewanżu na pomorskiej drużynie. Podopieczni Tomasza Trznadla nie mieli najlepszych wspomnień z Trójmiasta, gdzie w grudniu 2014 roku przegrali aż 1:9. Rewanż w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka udał się jednak w stu procentach, bowiem głogowianie nie mieli najmniejszych problemów z przeciwnikiem i mecz zakończył się rezultatem 12:3 na ich korzyść.

Strzelanie w niedzielnym meczu rozpoczął w 5. minucie Kamil Kaczmar, natomiast sześćdziesiąt sekund później poprawił Piotr Pietruszko i tablica świetlna wskazywała wynik 2:0 dla gospodarzy. Przyjezdni wprawdzie odpowiedzieli trzy minuty później trafieniem Pawlickiego, jednak kolejne bramki strzelali już tylko zawodnicy z Głogowa. Na pierwszą z nich trzeba było czekać zaledwie minutę, a na listę strzelców ponownie wpisał się Kaczmar. Do przerwy piłkarze KGHM Euromastera Chrobrego Głogów trafili jeszcze dwukrotnie i obie drużyny schodziły do szatni przy stanie 5:1 dla naszego zespołu.

Wielkie strzelanie przy Wita Stwosza wznowił w 22. minucie gry Tomasz Urbaniak, na co natychmiastowo odpowiedział Maciej Osłowski i po chwili było już 6:2. Trafienie akademików nie zdało się jednak na wiele, tym bardziej, że trzy minuty później gola zdobył Grzegorz Nowak. W 29. minucie goście z Pomorza znaleźli sposób na Michała Długosza po raz trzeci i, jak się później okazało, ostatni. Do końca meczu bramki zdobywali już tylko zawodnicy w pomarańczowo-czarnych trykotach, a futbolówkę do bramki gdańszczan kierowali Daniel Lebiedziński (dwukrotnie), Tomasz Urbaniak (drugi gol w meczu) oraz bracia Dariusz i Łukasz Pieczyńscy.

Wysoka wygrana futsalistów KGHM Euromaster Chrobrego Głogów sprawiła, że zespół Tomasza Trznadla zachował piąte miejsce w ligowej tabeli i finiszował tuż za czwórką, która zagra o mistrzostwo Polski. Strata do czwartego w tabeli zespołu Red Dragons Pniewy wyniosła ostatecznie jeden punkt.

Wkrótce powrócimy do tematu piłki halowej i podsumujemy sezon 2014/2015 w wykonaniu głogowskiej drużyny.

Fotorelacja z meczu KGHM Euromaster Chrobry Głogów – AZS Uniwersytet Gdański (fot. Paweł Dudzicki)