Polkowiccy sztangiści z medalami Mistrzostw Polski

0
684

Sztangiści KPC “Górnik” Polkowice zdobyli jeden srebrny i dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend w Ciechanowie.

Wśród kobiet w kategorii 64kg, brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyła Aleksandra Michalska, która w dwuboju uzyskała wynik 155kg.

W rywalizacji mężczyzn w kategorii 67kg Tomasz Rosoł zajął drugie miejsce z wynikiem 258kg w dwuboju. W kategorii 102kg Jakub Michalski wywalczył brązowy medal, uzyskując w dwuboju 324kg, natomiast Bartosz Kocyło zajął IV miejsce z wynikiem 220kg w dwuboju.

Warto wspomnieć, że Arkadiusz Michalski, wychowanek Górnika Polkowice a obecnie reprezentujący klub Budowlani Opole, wygrał bezapelacyjnie kategorię +109kg uzyskując w dwuboju 398kg.

W klasyfikacji drużynowej na ponad 50 klubów startujących w Mistrzostwach Polski, drużyna Górnika Polkowice uplasowała się w pierwszej dziesiątce, zajmując ostatecznie ósme miejsce.