To nie był zwykły mecz

0
1159

48

Ciekawe widowisko mieliśmy okazję oglądać w sobotę 02.02.2013 na głogowskich obiektach sportowych. Podczas meczu Chrobrego Głogów ze Stilonem Gorzów główną rolę odegrali sympatycy obu klubów. Jeden z kilku meczy towarzyskich w Głogowie przerodził się w jedno z najciekawszych wydarzeń sportowych w ostatnim czasie. Na trybunach zwyciężyła atmosfera, na boisku Chrobry pokonał Stilon 4-1.

Choć wydarzenia na boisku przyćmiła atmosfera panująca na trybunach to jednak piłkarze dostosowali się do tego poziomu. Głogowianie po niezłym spotkaniu pokonali IV ligowy Stilon Gorzów 4-1. Bramki dla pomarańczowo-czarnych strzelali: Wan, Zimniak, Sędziak, Kaliciak. Ważnym elementem sobotniego spotkania stał się występ Michała Michalca, który po 6-miesięcznej przerwie wrócił na boisko. Piłkarz choć odczuwa jeszcze ból ciężko pracuje aby być w pełni gotowym do spotkań ligowych. W spotkaniu ze Stilonem wystąpiło kilku testowanych piłkarzy, którzy być może zasilą kadrę pomarańczowo-czarnych. Póki co jedynym wzmocnieniem jest bramkarz Sławomir Janicki, który zdaje się stawać numerem 1 w bramce II-ligowca.

Nie ma co ukrywać głównym bohaterem sobotniego pojedynku byli sympatycy obu klubów, którzy bardzo licznie pojawili się na 3 płycie głogowskiego stadionu. Nie zabrakło przyśpiewek, dobrej zabawy, doskonałej atmosfery i rzucającej się w oczy oprawy – to rzadkość podczas meczów sparingowych. Przyjaźń obu fan klubów widoczna jest już od blisko 2 lat. Od tego czasu sympatycy wzajemnie się wspierają. Oby takie widoki na stadionach piłkarskich występowały częściej.

Chrobry Głogów – Stilon Gorzów 4:1 (1:0)

Chrobry (I połowa): Janicki – Hałambiec, Ziemniak, Samiec, testowany 1, Bukraba, Sędziak, Kuczer, Wan, Kaliciak, testowani.
Chrobry (II połowa): Janicki (77 Mikołajczuk) – Hałambiec (77 Michalec), Ziemniak (60 Niewieściuk), Samiec, testowany, Sędziak, Wan (77 Kozołubski), Kowalczuk, Kaliciak, Ulatowski, testowany 3.