SPS Chrobry demoluje MUKS! Umarł wicelider, niech żyje wicelider!

0
891

Twierdza Głogów nadal pozostaje niezdobyta! Siatkarze drugoligowego SPS Chrobrego Głogów rozbili dziś na własnym boisku MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:0 i kosztem rywali wskoczyli na fotel wicelidera rozgrywek. Goście opór stawiali jedynie w pierwszym secie.

Na inaugurację sezonu SPS Chrobry Głogów wygrał w Miliczu 3:0, ale potem MUKS złapał wiatr w żagle, a to dało mu awans na drugie miejsce w tabeli. Głogowianie mierzyli się więc ze zdecydowanie lepiej dysponowanym rywalem, ale mieli też ogromny plus w postaci własnego parkietu. W Głogowie pomarańczowo-czarni nie przegrali w lidze od dwóch sezonów, a taka passa musi budzić respekt!

Stawką dzisiejszego meczu był fotel wicelidera, ale na boisku nie było widać, że rywalizują dwie drużyny z czołówki tabeli. Jedynie pierwszy set przyniósł dość wyrównaną walkę. Podopieczni Dominika Walencieja wygrali tę odsłonę 25:20.

Drugi set to już istna demolka w wykonaniu pomarańczowo-czarnych. SPS Chrobry Głogów dominował w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła i pozwolił przyjezdnym na ugranie zaledwie 11 punktów. W trzecim secie głogowianie byli tylko trochę bardziej łaskawi. Decydująca odsłona zakończyła się ich zwycięstwem 25:13.

Dzięki pogromowi ekipy z Milicza, SPS Chrobry awansował na drugie miejsce w tabeli. W dalszym ciągu liderem jest MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych, który w tej kolejce nie oddał ani jednego seta Ikarowi Legnica. Bezpośrednia głogowsko-wałbrzyska konfrontacja już 8 grudnia w naszym mieście!

1. kolejka: 01-12-2018