Zamykaj na klucz drzwi mieszkania i domu

0
4166

Nasze mieszkania lub domy, w których zazwyczaj przy drzwiach wejściowych trzymamy torebki wraz z zawartością, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Okazją do kradzieży mogą być niezamknięte na klucz drzwi lub otwarte okna podczas chwilowej nieobecności lokatorów. Nawet, gdy wszyscy domownicy są w środku, zajęci obowiązkami domowymi, często nie słyszą co się dzieje w drugim pokoju lub przy drzwiach mieszkania. Pamiętajmy złodziejowi wystarczy kilka sekund na zabranie wartościowych rzeczy z mieszkania.

Przestępcy zazwyczaj działają w podobny sposób. Chodzą od mieszkania do mieszkania i naciskają klamki drzwi wejściowych. Jeżeli właściciel zapomniał zamknąć drzwi na klucz, złodziej wykorzystuje okazję i zabiera wszystko co jest w jego zasięgu: torebki, portfele, telefony czy kluczyki od samochodu, po czym natychmiast ucieka. Sprawca kradzieży wykorzystują także czas, kiedy właściciel domu spędza czas w przydomowym ogródku, czy zajmuje się porządkowaniem przydomowej posesji. Niestety nie wszyscy mają świadomość, że pozostawiając nawet na chwilę otwarty dom czy mieszkanie, mogą paść ofiarą kradzieży.

Legniccy policjanci przypominają o zamykaniu na klucz drzwi mieszkań i domów, nawet gdy cała rodzina jest w środku. Złodziejowi wystarczy chwila by nas okraść. Zadbajmy o własne mienie.
W sytuacjach zagrożenia informujmy Policję!

KPP LEGNICA