Wygrana w pierwszym sparingu i napięty terminarz głogowskich futsalistów

0
848
2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Futsaliści KGHM Euromastera Chrobry Głogów mają już za sobą pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Piłkarze Tomasza Trznadla zmierzyli się na wyjeździe z Red Dragons Pniewy i wrócili do domu z korzystnym rezultatem. Głogowianie wygrali z ligowym rywalem 5:4.

Spotkanie KGHM Euromastera Chrobry Głogów z Red Dragons Pniewy podzielono na trzy tercje, a każda z nich trwała 30 minut. Wszystkie części gry należały do bardzo wyrównanych, o czym świadczą rezultaty. Pierwsza i trzecia kończyły się remisami 2:2, natomiast decydująca była druga, w której lepsi okazali się głogowianie. Nasz zespół zwyciężył w niej jedną bramką, a cały mecz zakończył się wynikiem 5:4.

Bramki dla głogowskiego zespołu strzelali Kacper Konopacki, Adrian Niedźwiecki (transfery z Polkowic), Kamil Kaczmar, Daniel Lebiedziński oraz Piotr Pietruszko. Trener Tomasz Trznadel był zadowolony z postawy swoich zawodników, a szczególne powody do zadowolenia dała dobra gra nowych nabytków. Obaj zawodnicy, którzy jeszcze do niedawna występowali w Polkowicach, wpisali się na listę strzelców i mieli swój udział w zwycięstwie.

Kolejny test-mecz podopiecznych Tomasza Trznadla już w piątek (21 sierpnia). Na parkiecie hali widowiskowo-sportowej dojdzie do kolejnego starcia KGHM Euromastera Chrobry Głogów z Red Dragons Pniewy. Początek meczu o godz. 20:00. Dwa dni później, w niedzielę, rozpocznie się silnie obsadzony turniej towarzyski Fut5al Masters w Jelczu-Laskowicach. Głogowianie zagrają w grupie B, gdzie zmierzą się z Gwiazdą Ruda Śląska oraz francuskim Sportingiem Club de Paris. Zespół ze stolicy Francji to rywal, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom piłki nożnej halowej. Ekipa znad Sekwany jest czterokrotnym mistrzem kraju (dominacja w latach 2011-2014) oraz czterokrotnym zdobywcą Pucharu Francji (2010-2013), a z powodzeniem rywalizowała również futsalowym Pucharze Europy. Mecz z tym rywalem będzie doskonałym testem dla głogowskiej drużyny.