Policyjni maratończycy z sukcesami

0
1417

Monika Tuczyńska i Grzegorz Dagiel reprezentowali głogowską policję podczas 39. edycji Maratonu w Dębnie. Monika Tuczyńska, która po raz pierwszy startowała w biegu maratońskim, zdobyła czwarte miejsce wśród policjantek. Grzegorz Dagiel zajął dziesiąte miejsce wśród mężczyzn w kategorii policyjnej.

W ubiegłą niedzielę (15 kwietnia) w Dębnie (województwo zachodniopomorskie) w ramach 39. edycji Maratonu Dębno, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, odbyły się X Mistrzostwa Polski Policjantów w Biegu Maratońskim “Dębno 2012”. Na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów wystartowało ogółem 1091 zawodników, w tym 90 policjantów z całej Polski. – Policjantka z naszej jednostki, Monika Tuczyńska, dla której był to pierwszy start na takim dystansie, trasę pokonała w zakładanym przez siebie czasie czterech godzin. W policyjnej kategorii nasza policjantka na metę przybiegła jako czwarta wśród policjantek i jako 69. w kategorii open. Grzegorz Dagiel, dla którego był to szósty maraton, trasę pokonał w czasie trzech godzin i pięciu minut i tym samym zajął 92 miejsce w kategorii open i 10 w kategorii policyjnej – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.