W miniony weekend tenisiści zakończyli sezon

0
1239

Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zorganizowało ostatni turniej w sezonie. W miniony weekend rywalizowano na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza, a zawodnicy i zawodniczki walczyli w czterech kategoriach. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy nie mogli narzekać na pogodę, bo ta była bardzo wyrozumiała dla zmagających się sportowców.

To był już ostatni tegoroczny turniej organizowany przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Zakończenie sezonu miało miejsce na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza. Rywalizujący zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy – dziewczęta do 14 i 18 lat oraz chłopcy do 14 i 18 lat. Podczas zawodów rozegrano wiele zaciętych spotkań.

W rywalizacji chłopców do lat 14 najlepszy okazał się Marcel Wegner, który wyprzedził Jędrzeja Fukacza i Adama Pielcha. Czwarte miejsce w rywalizacji zajął Bartosz Kaczor. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się natomiast Adrianna Kluska. Dalej uplasowały się Wiktoria Tórz, Ola Molek i Joanna Szczepanowska.

Bezkonkurencyjny w rywalizacji tenisistów do lat 18 był Bartosz Karbownik. Miejsce na niższych stopniach podium zajęli Szymon Rzepecki i Michał Osomański. Dalej uplasował się Jakub Leszczyński. W zmaganiach tenisistek do lat 18 pierwsze miejsce zajęła Adrianna Klawińska. Zawodniczka ta wyprzedziła w końcowej klasyfikacji Weronikę Skwarek, Adriannę Kluskę i Klaudię Kubiak.

Wszyscy wymienieni zawodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami. Ponadto każdy uczestnik turnieju kończącego sezon otrzymał poczęstunek składający się ze słodyczy i owoców. Był to ostatni turniej organizowany przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe w 2016 roku. Wszystkich miłośników tej dyscypliny sportu czeka kilkumiesięczna przerwa w startach na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza.

Wszystkim startującym gratulujemy dobrej postawy na kortach oraz rywalizacji w duchu fair-play, natomiast GTT dobrej organizacji zawodów!