Piłka nożna: Wygrana KGHM Zagłębia Lubin. Rezerwy „Miedziowych” liderem IV ligi

0
1328

Udany weekend mają za sobą drużyny KGHM Zagłębia Lubin. Pierwszy zespół „Miedziowych” wygrał wyjazdowe spotkanie z Ruchem Chorzów, natomiast występujące w IV lidze rezerwy pokonały Orkan Szczedrzykowice, dzięki czemu awansowały na pozycję lidera rozgrywek. W tabeli drużyna ma dwa punkty przewagi nad pokonanym zespołem.

KGHM Zagłębie Lubin w starciu z Ruchem Chorzów wyszło na prowadzenie już w trzeciej minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał niepilnowany Łukasz Janoszka i strzałem głową wpakował futbolówkę do bramki gospodarzy. Odpowiedź „Niebieskich” była natychmiastowa, bo już pięć minut później wyrównał Jarosław Niezgoda.

Podopieczni Piotra Stokowca dopięli swego w drugiej połowie meczu. W 63. minucie piłkę na jedenastym metrze ustawił Krzysztof Janus i lubinianie ponownie wyszli na prowadzenie. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i trzy punkty pojechały na Dolny Śląsk. – „Mecz zacząłem od złej decyzji. Wystawiłem przeziębionego Martina Nespora i to odbiło się na naszej grze. Przed przerwą nie graliśmy najlepiej. Za wyjątkiem stałych fragmentów nie zagrażaliśmy Ruchowi. Gospodarze dominowali i grali to, co potrafią. Po przerwie zmieniliśmy taktykę, odzyskaliśmy piłkę i zaczęliśmy prowadzić grę. Ostatecznie wywozimy punkty z dosyć trudnego terenu. 20 punktów stawia nas w dobrej sytuacji” – skomentował spotkanie trener gości.

Powody do radości miały również czwartoligowe rezerwy Zagłębia Lubin. Drugi zespół „Miedziowych” pokonał na własnym boisku Orkan Szczedrzykowice 1:0 i dzięki temu objął przodownictwo w ligowej tabeli. Autorem jedynego trafienia był Filip Dudziak.

Kolejny mecz pierwszy zespół Zagłębia rozegra 15 października z Lechią Gdańsk (u siebie). Rezerwy w najbliższy weekend pojadą natomiast do Zgorzelca.

Ruch Chorzów – KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)
0:1 – Łukasz Janoszka 3′
1:1 – Jarosław Niezgoda 8′
1:2 – Krzysztof Janus (k.) 63′

Ruch: Lech – Moneta, Oleksy, Konczkowski, Cichocki – Urbańczyk (67′ Nowak), Surma – Ćwielong (82′ Visnakovs), Lipski, Mazek – Niezgoda (64′ Arak).

Zagłębie: Polacek – Tosik, Guldan, Jach, Cotra – Janus, Łukasz Piątek, Kubicki, Janoszka (79′ Buksa) – Nespor (46′ Rakowski), Papadopulos (72′ Woźniak).

Żółte kartki: Ćwielong (Ruch) oraz Guldan, Janoszka (Zagłębie).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

KGHM Zagłębie II Lubin – Orkan Szczedrzykowice 1:0 (1:0)
1:0 – Dudziak 27’

KGHM Zagłębie II Lubin: Hładun – Todorovski, Madera, Oko, Dziwniel – Petravicius (46′ Giziński), Szymankiewicz – Pakulski, Siemaszko, Dudziak (74′ Jończy) – Buksa (46′ Nowacki)

Orkan Szczedrzykowice: Kopystiański – Syska, Majka, Swiatły – Ciunowicz, Ogórek, Gambal (90′ Grygierczyk), Rosa, D. Śliwiński (68′ M.  Śliwiński), Wyżga (84′  – Kociszewski (86′ Tański)