Biegający policjanci

0
1718

Głogowscy policjanci mieli okazję się wykazać w miniony weekend. Tym razem jednak nie w swojej typowej pracy a w czasie biegów. Największy sukces zdobyli na szczeblu dolnośląskim a później powtórzyli go na szczeblu lokalnym.

To był udany weekend dla biegaczy w policyjnych mundurach. W sobotę głogowianie wzięli udział w XXVI Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Oleśnicy. Zostały tam rozegrane dolnośląskiej mistrzostwa policji na dystansie 1500 metrów. Na tym dystansie głogowscy para policjantów: Monika Tuczyńska i Marcin Kędzierski zdobyła tytuły mistrzowskie. Dzień później policjanci wystartowali w biegu terenowym podczas Crossu Straceńców w Głogowie. Zawodnicy mieli do pokonania dystans ponad 5 kilometrów. Trasa obejmowała liczne wzniesienia i przeszkody wodne o głębokości 70 centymetrów.

Monika Tuczyńska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Marcin Kędzierski uplasował się na czwartym miejscu. W biegu straceńców uczestniczyli też inni policjanci: Grzegorz Dagiel zajął 16 miejsce, Piotr Siuda ukończył bieg na 67 miejscu, Tomasz Ścisłowski był 89.