UKS Ekonom Legnica przegrywa trzeci mecz z rzędu

0
1700

Po raz trzeci z rzędu koszykarki UKS Ekonoma Legnica kończyły swój mecz porażką. Tym razem legniczanki musiały uznać wyższość drużyny KS Wichoś Jelenia Góra, która zwyciężyła 68:66. Po dobrym początku sezonu, podopieczne Marka Marcinkiewicza nadal czekają więc na kolejne zwycięstwo.

W styczniu koszykarki UKS Ekonoma Legnica przegrały wszystkie dotychczasowe spotkania i pogorszyły swój ligowy bilans. Przed tygodniem „Ekonomistki” poległy na parkiecie w Brzegu, natomiast wcześniej lepsza okazała się Pompax Tęcza Leszno. W meczu z jeleniogórzankami zawodniczki trenera Marcinkiewicza liczyły na przełamanie, jednak ostatecznie więcej radości po końcowej syrenie miały przyjezdne. Legniczanki wyszły na parkiet bez trzech zawodniczek. W spotkaniu z KS Wichoś nie wystąpiły Katarzyna Rożeń, Katarzyna Starzak i Elżbieta Borkowska.

Przez całą pierwszą część spotkania legniczanki goniły wynik. Drużyna z Jeleniej Góry wygrała pierwszą kwartę 20:18, natomiast w drugiej była lepsza o jeden punkt. Zacięty walka na parkiecie sprawiła, że na półmetku przyjezdne prowadziły różnicą trzech oczek, co zwiastowało spore emocje w drugiej części pojedynku.

Po zmianie stron, podopieczne Marka Marcinkiewicza grały zdecydowanie szybciej i co najważniejsze – skuteczniej. UKS Ekonom Legnica zdobył 12 punktów z rzędu i wydawało się, że opanował sytuację i zrobił wielki krok w kierunku zwycięstwa. W kolejnych minutach lepiej prezentowały się jednak młode jeleniogórzanki, które odrabiały straty dzięki celnym rzutom za trzy punkty.

Okres lepszej gry rywalek sprawił, że w samej końcówce meczu KS Wichoś objął prowadzenie 66:64. Chwilę później legniczanki doprowadziły do remisu i wydawało się wówczas, że losy spotkania rozstrzygnie dogrywka. Nic bardziej mylnego! Dosłownie ułamek sekundy przed końcową syreną sędzia odgwizdał faul, a celne rzuty dały jeleniogórzankom cenne zwycięstwo.

UKS Ekonom Legnica przegrał trzeci mecz z rzędu i nadal czeka na kolejne ligowe zwycięstwo. Najbliższa okazja nadarzy się w sobotę 30 stycznia. Wówczas koszykarki trenera Marcinkiewicza zagrają na parkiecie w Jeleniej Górze, gdzie staną przed okazją zrewanżowania się zawodniczkom KS Wichoś.

UKS EKONOM LEGNICA – KS WICHOŚ JELENIA GÓRA 66-68 (18-20, 16-17, 18-11, 14-20).