Siatkarze SPS Chrobrego Głogów bez szans w Zielonej Górze

0
1594
Boisko

Pewnym zwycięstwem gospodarzy zakończył się rozegrany w sobotę mecz 15. kolejki drugoligowej grupy II pomiędzy KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego a SPS Chrobrym Głogów. Pomarańczowo-czarni zagrali pierwszy mecz pod wodzą duetu trenerskiego Dominik Walenciej – Artur Pawluś, jednak punkty zostały na parkiecie rywala.

Zielonogórzanie byli faworytem tego spotkania i nie zawiedli. Siatkarze KU AZS imponują formą, a seria zwycięstw sprawiła, że drużyna na poważnie włączyła się do walki o jak najwyższą lokatę w tabeli. Głogowianie na lubuski parkiet pojechali już bez trenera Krzysztofa Wójcika, którego przed kilkoma dniami zastąpili Dominik Walenciej oraz Artur Pawluś.

Już pierwszy set pokazał, że to gospodarze są faworytem meczu. Zielonogórzanie zwyciężyli premierową partię 25:20 i zrobili pierwszy krok w kierunku zwycięstwa. Pomarańczowo-czarni nie zamierzali jednak być dla „akademików” tylko tłem. W drugiej odsłonie wprawdzie również górą byli miejscowi, ale głogowianie starali się dotrzymywać kroku faworytom. Wynik tego seta to 25:21.

Najokazalszą wygraną zielonogórzan zakończył się trzeci i ostatni set w tym spotkaniu. Siatkarze KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego kontrolowali przebieg tej partii i w dobrym stylu sięgnęli po zwycięstwo. O ile dwa wcześniejsze sety kończyły się mniejszym zwycięstwem gospodarzy, to trzecią partię miejscowi wygrali różnicą ośmiu punktów. Wygrana 25:17 ustaliła wynik spotkania i w ostatecznym rozrachunku gospodarze zwyciężyli 3:0.

Wygrana zielonogórzan sprawiła, że drużyna awansowała na 3. miejsce w ligowej tabeli i ma aktualnie taki sam dorobek punktowy jak MKST Astra Nowa Sól (30 punktów). Liderem, z sześciopunktową przewagą, są aktualnie zawodnicy KS Bielawianki Bester Bielawa, którzy w miniony weekend pokonali na własnym parkiecie Orła Międzyrzecz 3:0.

Głogowianie zajmują aktualnie 7. miejsce z dwupunktową przewagą nad MKS Olavią Oława. To właśnie z tym rywalem pomarańczowo-czarni zagrają w następnej kolejce. Na własny parkiet SPS Chrobry Głogów powróci 13 lutego. Wówczas zespół duetu Walenciej – Pawluś podejmie Sobieskiego Żagań.

Wyniki 15. kolejki:

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – SPS Chrobry Głogów 3:0
MKS Olavia Oława – WKS Sobieski Żagań 1:3
STS Olimpia Sulęcin – Gwardia Wrocław 3:0
MKST Astra Nowa Sól – Volley Gubin 3:0
Bielawianka Bester Bielawa – Orzeł Międzyrzecz 3:0

Spotkania 16. kolejki:

MKS Olavia Oława – SPS Chrobry Głogów
WKS Sobieski Żagań – Bielawianka Bester Bielawa
Orzeł Międzyrzecz – Astra Nowa Sól
Gwardia Wrocław – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
Volley Gubin – STS Olimpia Sulęcin