Sześciobramkowa porażka szczypiornistów MKS Zagłębia Lubin

0
1352

Sześć bramek straty mają do odrobienia piłkarze ręczni MKS Zagłębia Lubin, którzy rywalizują o 5. miejsce w klasyfikacji końcowej PGNiG Superligi Mężczyzn. Lubinianie podejmowali na własnym parkiecie KPR RC Legionowo i mimo wygranej pierwszej połowy, mecz zakończył się sukcesem gości.

Mecz rozpoczął się od ataków Miedziowych. Gospodarze dobrze weszli w spotkanie i szybko zdominowali wydarzenia na parkiecie. Ekipa z Legionowa raziła nieporadnością w akcjach ofensywnych i miało to przełożenie na ich dorobek bramkowy. Zdecydowanie lepiej pod tym względem wypadali zawodnicy MKS Zagłębia Lubin. W dwudziestej minucie gry podopieczni trenera Pawła Nocha prowadzili 11:4. W ostatnich minutach pierwszej odsłony goście zaczęli jednak łapać wiatr w żagle. Do przerwy lubinianie wygrywali różnicą czterech trafień (14:10).

Druga odsłona rozpoczęła się od przestoju lubinian i dobrej gry przyjezdnych. Szczypiorniści KPR RC Legionowo zmniejszali różnicę bramkową i trzy minuty po przerwie było już 14:12. Wprawdzie MKS Zagłębie Lubin odskoczyło gościom na trzy bramki, jednak przyjezdni szybko ruszyli do odrabiania strat i niedługo później było już 18:18. Zespół z Legionowa poszedł za ciosem i objął prowadzenie, ale zawodnicy Pawła Nocha nie zamierzali odpuszczać. Końcówka spotkania upłynęła jednak pod dyktando gości. W 56. minucie drużyna z Mazowsza prowadziła 27:23, co znacznie skomplikowało sytuację gospodarzy. Ostatecznie KPR RC Legionowo wygrało na Dolnym Śląsku 30:24 i jest w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem na własnym parkiecie.

Zawodnikiem meczu wybrano Tomasza Mochockiego (MKS Zagłębie Lubin). Rewanżowe spotkanie lubinianie rozegrają na parkiecie w Legionowie w niedzielę 24 kwietnia. Sześciobramkowa strata z własnego boiska będzie bardzo trudna do odrobienia, co stawia mazowiecką ekipę w roli faworyta. W drugim pojedynku o miejsca 5-8 szczypiorniści Górnika Zabrze rozbili SPR Chrobrego Głogów 38:25.

MKS Zagłębie Lubin – KPR RC Legionowo 24:30 (14:10)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Szamryło, Skrzyniarz – Stankiewicz 1, Gumiński 9, Przysiek 1, Kużdeba 1, Marciniak, Macharaszwili, Szymyślik 3, Wolski, Krieger 2, Gudz, Czuwara, Bartczak 4, Dżono 3, Pietruszko.

KPR RC Legionowo: Stojković, Malanowski – Ignasik 1, Bożek, Prątnicki 4, Mochocki 7, Kowalik 5, Titow 4, Brinovec 2, Gawęcki 1, Twardo, Ciok 6.

Rywalizacja o miejsca 5-8 PGNiG Superligi Mężczyzn:

MKS Zagłębie Lubin – KPR RC Legionowo 24:30 (14:10)
Górnik Zabrze – SPR Chrobry Głogów 38:25 (24:12)