Rezerwy Chrobrego Głogów liderem klasy okręgowej

0
1222

Tylko na krótką chwilę rezerwy Chrobrego Głogów oddały fotel lidera legnickiej klasy okręgowej. Głogowski zespół pokonał w ostatni weekend drużynę KS Męcinka 4:0, co przy porażce Orli Wąsosz sprawiło, że znów jest na najlepszej drodze, by awansować do IV ligi.

Chrobry II Głogów zajmował fotel lidera legnickiej okręgówki praktycznie od początku rozgrywek. Idąca od zwycięstwa do zwycięstwa drużyna miała w pewnym momencie już kilkanaście punktów przewagi nad resztą stawki i wydawało się, że awans do wyższej ligi jest formalnością. Sytuację skomplikowała jednak seria trzech porażek, które zespół odnotował w maju z Arkonem Przemków, Iskrą Kochlice oraz KS Legnickie Pole. Słabszą formę głogowian wykorzystała nawet Orla Wąsosz, która na krótką chwilę rozgościła się w fotelu lidera.

Passa trzech porażek pod rząd została przerwana 4 czerwca, kiedy zespół Jarosława Helwiga zdeklasował Kaczawę Bieniowice aż 8:0. Swój mecz wygrała również Orla Wąsosz i głogowianie nadal pozostawali na drugim miejscu w tabeli. Sytuacja uległa zmianie w ostatni weekend. Głogowski zespół wygrał w Męcince 4:0, natomiast Orla poległa w Złotoryi z tamtejszym Górnikiem 0:1.

Pierwsza połowa spotkania nie wskazywała, że może zakończyć się ono tak wysokim wynikiem. Strzelanie w sobotnim meczu Chrobrego II Głogów z KS Męcinką rozpoczął dopiero w 47. minucie Tomasz Bieleń. Trzy minuty później drogę do bramki rywala znalazł Maciej Rybak i było już 2:0. Głogowianie nie zamierzali odpuszczać, czego efektem był gol zdobyty w 64. minucie gry przez Łukasza Kuczera. Chwilę przed końcem rywalizacji trafił jeszcze Szymon Gil i trzy punkty wróciły do Głogowa.

Przed pomarańczowo-czarnymi rezerwami już tylko dwa mecze. W najbliższą niedzielę (14 czerwca) Chrobry II Głogów zagra u siebie z Iskrą Księginice (godz. 11), natomiast sześć dni później pojedzie do Ruszowic na mecz z tamtejszym Mieszkiem. Na dwie kolejki przed końcem legnickiej klasy okręgowej, przewaga rezerw Chrobrego Głogów wynosi nad Orlą Wąsosz zaledwie jeden punkt, co zapowiada bardzo ciekawą końcówkę ligi!

KS Męcinka – Chrobry II Głogów 0:4 (0:0)